Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Noc Válečníků Okoř se šťávou Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • Balada pro banditu

Proti favoritovi „urvali“ fotbalisté Kladna první bod

Sobota, 3. Únor 2018 13:13

Na Zimním turnaji Memoriálu Jiřího Kolína, se hráči SK Kladno dočkali prvního bodového zisku. Po solidním výkonu remizovali s účastníkem ČFL, týmem FK Králův Dvůr 2:2.

Ilustrační foto: KL

FK Králův Dvůr – SK Kladno  2: 2  (1: 1)

Proti favorizovanému soupeři se jim povedl začátek střetnutí. Již po pěti minutách hry zatáhl Čížek míč po pravé straně a odcentroval před branku, kam si naběhl Šíma a prostřelil brankáře soupeře. Králův Dvůr byl častěji na míči, vypracoval si herní převahu, ale do vyložené příležitosti se nedostával, protože kladenská obranná činnost pracovala velmi dobře. Bohužel v samém závěru prvního poločasu přišla hrubá chyba ve středu pole, Králův Dvůr se dostal do přečíslení a následný centr na zadní tyč usměrnil soupeř do branky.

Také úvod druhé půle se Kladeňákům povedl. Brzy po přestávce faulovali královodvorští hráči jednoho z Kladeňáků v pokutovém území a Šíma z následné penalty opět poslal svůj celek do vedení. Středočeské derby však bylo za pár minut opět vyrovnané. Znovu přišla chyba v rozehrávce, čehož zkušený soupeř okamžitě využil. V závěru si Králův Dvůr vypracoval tlak, ale do větších gólových šancí se nedostal, a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.

„Z hlediska nasazení a přístupu mužstva jsem spokojen,“ konstatoval kouč Jan Pejša. „Bohužel před utkáním jsme si řekli určité věci, ale opět jako v předchozích utkáních jsme se dopustili hrubých individuálních chyb, za které jsme inkasovali góly. Musím uznat, že soupeř byl kvalitní, hráči měli velmi čilý pohyb, na druhé straně mě těší, že v určitých fázích zápasu jsme se Královu Dvoru vyrovnali. Přesto se musíme v trénincích zaměřit na odstraňování individuálních chyb. V tomto směru nás čeká ještě hodně práce.“

Branky Kladna:  Šíma 2 (jednu z PK)

Kladno:  Tesař – Bartoš, Suchý, T. Procházka, Veselý – Hanzlík, Borák (80. Richter) – Čížek, Kafka, Šíma – Krsek (46. Nesládek)