Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Noc Válečníků Okoř se šťávou Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SAMK
 • Balada pro banditu

Rytíři vytáhnou proti Benátkám nad Jizerou s králem v čele

Pátek, 2. Únor 2018 19:27

Návrat Jaromíra Jágra do kladenského dresu, Petr Nedvěd v týmu Benátek nad Jizerou, ale hlavně bitva o důležité body do tabulky. Utkání Rytířů s předposledním týmem tabulky se odehraje kvůli obrovskému zájmu netradičně v liberecké Home Credit Areně a bude vysíláno na televizní stanici ČT Sport! Zápas začne v sobotu v 17:40.

Jaromír Jágr na kladenském zimáku (Foto: KL)

Kladno vítá krále

Rytíři se před uzávěrkou přestupů dočkali té vůbec největší možné posily. Kladenský dres totiž oblékne nejproduktivnější Evropan v historii NHL a zároveň majitel Rytířů Jaromír Jágr. Ten na tiskové konferenci předeslal své zdravotní problémy, ovšem potvrdil, že v dalším kole alespoň na jedno střídání do zápasu naskočí. Pokud bude chtít Kladnu pomoci v případné baráži, musí totiž nastoupit alespoň do 15 střetnutí. „Hlavním cílem teď je dostat se do formy, uzdravit se, pomoct týmu do baráže a pokusit se vybojovat extraligu,“ prohlásila slavná osmašedesátka, kterou trápí bolesti kolene. „Na tréninku jsem se cítil hůř, než jsem očekával. Možná proto, že jsem navštívil profesora Koláře. Udělali jsme některé věci, které by to časem měly zlepšit. V nejbližších dnech ale budu tu bolest cítit daleko víc. Zdraví je ale nejdůležitější a věřím, že v Čechách s profesorem Pavlem Kolářem mám nejlepší šanci se vyléčit,“ uvedl Jágr, který si v Liberci zahraje proti svému bývalému spoluhráči Petru Nedvědovi. Ten sice již od roku 2014 nehraje na profesionální úrovni, ale rozhodl se pojmout tento zajímavý duel jako rozlučku se svojí kariérou.

Rytíři potřebují začít znovu střílet góly

Kladno je v tabulce WSM ligy na třetím místě a v posledních zápasech mohlo zabojovat o druhou příčku. Ta se ovšem vzdálila. Rytíři totiž schytali vysokou porážku na ledě Ústí nad Labem, kde se nedokázali střelecky prosadit a v konečném součtu prohráli 0:6. Utržili tak vůbec nejvyšší letošní porážku. Z té se navíc Kladno nedokázalo oklepat ani v posledním odehraném duelu. Proti druhým Karlovým Varům se Rytíři znovu trápili v koncovce a po závěrečné siréně odešli poražení 0:4. Kladenští hokejisté tak vyšli už ze dvou zápasů v řadě střelecky naprázdno a potřebují opět zlepšit svoji produktivitu. 

Petr Štindl je ve statistice plus/minus mezi nejlepšími

Poslední dvě utkání nepřinesla žádné změny v kanadském bodování kladenských hráčů. Patrik Machač (15+25) se jen propadl o jednu příčku na čtvrté místo v ligovém srovnání a David Tůma (20+10) přišel o pozici nejlepšího střelce soutěže. Jak ale vypadá statistika účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách? V kladenském týmu této statistice po celou sezonu vévodí obránce Petr Štindl (3+13) s 25 kladnými + body. To je výborné číslo i v porovnání s ostatními týmy – celkem stačí na dělenou druhou příčku. V první dvacítce ligového srovnání plus/minus jsou ale ještě další čtyři Rytíři! Jakub Strnad (18+10) je s +20 šestý, Petr Hořava (1+14) s +17 dvanáctý a dvojice Roman Přikryl (6+23), David Tůma je s +16 body šestnáctá. 

Rytíři nastříleli Benátkám v této sezoně 19 branek

Letošní souboje Kladna s Benátkami nad Jizerou přinesly celou řadu gólů. Body si ale vždy připisovali jen hokejisté s Rytířem na hrudi. Ti na domácím ledě dokázali zvrátit nepříznivý vývoj a zvítězili 5:3 a na venkovním ledě uspěli poměrem 5:2. V zatím posledním vzájemném zápase se ale strhla hotová gólová smršť. Kladýnko nastřílelo ve všech třetinách po třech brankách a nakonec se radovalo z výhry 9:3. Svoje statistiky si v utkání výrazně vylepšil obránce Petr Štindl, který se podepsal pod dva góly.

Benátečtí se do play off nepodívají

Benátky nad Jizerou jsou v tabulce WSM ligy na předposlední příčce a už mají jisté, že se do play off letos nepodívají. Na osmý Havířov totiž ztrácejí propastných 35 bodů! Přestože Benátečtí mají mezi posledními třemi odehranými zápasy i vysoké porážky 1:8 s Českými Budějovicemi a 0:6 s Prostějovem, dokázali si připsat i velice cenné vítězství. Brankář Matěj Žajdlík podpořil svůj tým parádním výkonem a dopomohl mu k výhře 2:0 nad Karlovými Vary! 

V Benátkách začal výprodej

Jak již bylo zmíněno výše, Benátky už v této sezoně nemají šanci zahrát si ve vyřazovacích bojích a zároveň jim nehrozí ani možnost sestupu. V týmu tak začal výprodej. Nejproduktivnější týmový hráč Zdeněk Král (11+24) zamířil do Prostějova a Josef Mikyska (8+7) posílil pro změnu České Budějovice. Tým přišel také o brankáře Josefa Kořenáře, kterého si stáhla zpět Jihlava. Nejproduktivnějším hráčem Benátek tak nyní zůstává Ladislav Bittner (12+9), který je zároveň nejlepším střelcem týmu. Za zmínku stojí ještě bodový příspěvek Matěje Psoty (7+14) a Ondřeje Chrtka (7+14).

Info: Rytíři Kladno



 1. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

 2. sport

  Víkendové góly na Kladensku

 3. krimi

  Policisté dopadli mladou dealerku. V Kladně distribuovala pervitin

 4. video

  Pro ty, kteří se nezúčastnili: Videoochutnávka z kladenského pivního festivalu

 5. pozvánka

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Jakuba Ibla

 6. sport

  Eliška Staňková byla dvacet centimetrů od limitu na „Evropu“ !

 7. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 8. pozvánka

  Středočeská vědecká knihovna zve na cestopisnou přednášku Petra Horálka

 9. zprávy

  Stojany na zastávkách veřejné dopravy čeká postupná modernizace a sjednocení vzhledu

 10. sport

  Jak bude AC Tepo Kladno nastupovat?

 11. video

  HZS Středočeského kraje ve svém videu upozorňuje na průjezdnost komunikací

 12. zprávy

  Znát hodnoty krevního tlaku se ale vyplatí, sdělí vám je v kladenské nemocnici

 13. foto

  FOTO: Kladenští fotbalisté nestačili na vedoucí Velvary

 14. krimi

  V noci na pátek byl fyzicky napaden strážník kladenské městské policie

 15. video

  Videopozvánka na Noc válečníků od bojovníka Honzy Holého

 16. pozvánka

  Kladenské divadélko zve v neděli na premiéru nové pohádky

 17. krimi

  Pomozte při pátrání po nezletilé pohřešované dívce

 18. video

  VIDEO: Kladenský Central našel LOVKYNI TRENDŮ

 19. krimi

  Při nákupu na internetu buďte obzvlášť obezřetní, opakují policisté

 20. zprávy

  Kladenská nemocnice má akreditované centrum pro pacienty s cévní mozkovou příhodou