Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

V pondělí bude v kladenské nemocnici Světový den boje proti rakovině

Čtvrtek, 1. Únor 2018 07:41

Kladenská nemocnice připravila pro veřejnost preventivní akci v boji proti rakovině plic. Ta se uskuteční v pondělí 5. února v době mezi 9. a 14. hodinou v atriu budovy Centra akutní medicíny.

V pondělí bude v kladenské nemocnici Světový den boje proti rakovině (Foto: KL)

Zájemci si mohou nechat zdarma změřit hodnoty oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu a dozví se spoustu informací o nežádoucích účincích kouření, možnostech odvykání a léčby.

Světový den boje proti rakovině (World Cancer Day) připadá každoročně na 4. únor. Sjednocuje populaci v boji proti této chorobě a jeho cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o příčinách i možnostech a významu její prevence.

V České republice ročně onemocní zákeřnou nemocí více než 95 tisíc lidí. Nejčastějším diagnostikovaným zhoubným onemocněním jsou kožní nádory (vyjma melanomu), karcinomy tlustého střeva a konečníku, karcinomy prsu u žen a zhoubné tumory prostaty a plic.

Heslo a téma Světového dne rakoviny v letech 2016-2018 zní: „We can. I can.“ („Můžeme. Mohu.“). Obsahem výzvy je návod, jak můžeme my všichni jako společnost i každý sám coby jednotlivec přispět k prevenci, včasné diagnostice, léčbě a minimalizaci druhotných následků a komplikací, a též jak usnadnit život pacientům s rakovinou během léčby i při návratu do práce.

Výzva „Můžeme. Mohu.“ zve každého, aby poznal, pochopil a připojil se. 

Autor: Hana Senohrábková