Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

FOTO: Karlovarská Energie nedala kladenským Rytířům žádnou šanci

Středa, 31. Leden 2018 20:29

Před zraky Jaromíra Jágra se nepodařilo kladenským Rytířům zvládnout střetnutí proti jednomu ze spolufavoritů soutěže, Energii Karlovy Vary. Hosté zcela zaslouženě zvítězili 0:4.

Foto: Veronika Víborčíková – KL

Rytíři Kladno – Energie Karlovy Vary  0:4   (0:0, 0:3, 0:1)

Souboj dvou exligových mužstev sliboval zajímavý boj i vzhledem k tomu, že se očekávala přítomnost idolu Jaromíra Jágra. Rytíři se snažili napravit debakl z Ústí nad Labem a „zakousli“ se do Energie, k čemuž jim pomohli i tři přesilové hry v řadě. Výsledkem však byla jen nastřelená tyč Tůmou, více karlovarská defenzíva domácím nedovolila. Domácí byli i nadále aktivnější, ale do gólových situací se nedostávali. V závěru sice Kurjanova pětka několikrát udělala závar před Novotného brankou, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Po přestávce, již před zraky české hokejové legendy, dali o sobě poprvé vážněji vědět i Západočeši. Z mírného tlaku nakonec „vytěžili“ pětiminutovou přesilovku, když Zikmund byl vyloučen za úder do hlavy soupeře. Za necelé dvě minuty ho následoval další Kladeňák Machač, a dvojnásobnou výhodu již Západočeši využili. Ránu obránce Podlipnika, spoluhráče Repeho ze slovinské reprezentace, kteří se zúčastní ZOH v Pchjongčchangu, šikovně tečoval za Cikánkova záda Flek. Středočeši se brzy oklepali a hnali se za vyrovnáním. Při další početní výhodě se však Energie dostala v oslabení do přečíslení tři na jednoho, a Kohout zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Další ránu do kladenské psychiky ještě před druhou sirénou zasadil Vrdlovec. Rozhodčí branku uznal, i když byla branka posunuta!

Poslední část nepřinesla již zásadní změny. Domácí byli evidentně nervózní, a z toho pramenily fauly. Energie nevyužila další půlminutu hry pět proti třem, ale pak projel Beránek až před Cikánka a byl podražen. Následné trestné střílení zvládl karlovarský útočník na jedničku. V té chvíli již bylo o vítězi utkání definitivně rozhodnuto. Závěr se již pouze dohrával. Poslední dvě utkání tak Rytíři prohráli celkovým hrozivým skóre 0:10!


Miloslav Hořava (Kladno): Začali jsme utkání dobře, bohužel z několika přesilovek jsme nedokázali skórovat.  Od druhé třetiny byly Karlovy Vary lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Ke sporným okamžikům utkání se nemohu a ani nechci vyjadřovat. S Jaromírem Jágrem jsem ještě nemluvil, ale je majitelem klubu a on sám zítra rozhodne, jakou roli si v týmu představuje a s kým chce v lajně hrát. Přestupní termín končí dnes 31. ledna o půlnoci a je určitá naděje, že nás ještě někdo posílí.

Tomáš Maryška (Karlovy Vary):  Střetnutí jsme nezačali tak, jak jsme si představovali. Zbytečnými fauly jsme dostali Kladno do náporu a v první třetině nás výrazně podržel brankář Novotný. Od druhé části hry si myslím, že jsme byli malinko lepším celkem. Dnes jsme se sice výrazně přiblížili k vysněnému druhému místu, ale stále ještě chybí spousta zápasů.


Branky:  29. Flek (Podlipnik, Balán), 35. Kohout (Sičák, Beránek), 38. Vrdlovec (Beránek, Shuhravý), 48. Beránek z TS. Rozhodčí: Valenta, Sýkora – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 5 :6 navíc Zikmund (Kladno)5 minut + DKU a Machač (Kladno) 10 minut, využití: 0:1, oslabení: 0:1. Diváci: 2615.

Sestava: Cikánek – Štindl, Kehar, P. Hořava, Matula, Repe, Lenďák, Zelingr – Kloz,  Kurjanov, Tůma -Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Redlich – Kubík, Machač,  Svedlund.


Autor: (rc)