Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Vydejte se o pololetních prázdninách s Pionýrem do Ledové Prahy

Čtvrtek, 1. Únor 2018 07:00

Letošní pololetní prázdniny, které budou od 2. do 4. února, si můžete společně se svými dětmi zpestřit zajímavými zážitky v nedaleké Praze. Vyrazte na akci Ledová Praha, která vám nabízí návštěvu více než čtyř desítek muzeí, galerií i historických památek.

Foto: Jakub Kořínek

Ledová Praha je tradiční akcí, která se letos koná již po osmnácté a společně ji pořádají Pionýr s Nadací Dětem 3. tisíciletí. Je určena pro dětské oddíly, rodiny, školy nebo chovance z dětských domovů.

Kudy a jak na „Ledovku“?

Vše, co Ledová Praha nabízí, se vám otevře s takzvanou „Ledovou kartou“, která je zcela zdarma. Tu stačí ukázat u vstupu do vybrané památky, muzea a podobně. V daný moment získáte buď výraznou slevu, nebo volný vstup.

„Musím říci, že počet zájemců je v posledních letech skoro neuvěřitelný. Vždyť rozdáváme kolem 15.000 kartiček. A letos to nevypadá, že by účastníků bylo méně. Je to i proto, že mnozí se vrací několik let po sobě, protože celou nabídku Ledovky za víkend prostě nejde projít,“ komentuje účast na Ledové Praze její dlouholetá koordinátorka Irena Černá.

Co je pro vás připraveno?

Ledová Praha nabízí účastníkům více než čtyři desítky zajímavých míst. Najdete mezi nimi řadu tradičních, jako například Pražský hrad, Národní muzeum, Muzeum Policie ČR, Staroměstskou radnici, Muzeum Karla Zemana, Síň slávy českého fotbalu, Botanickou zahradu PřFUK, Botanickou zahradu hl. m. Prahy, ale i úplné novinky, jako je Národní zemědělské muzeum, Galerie Tančící dům – s výstavou Sedmičky Josefa Lady, Muzeum historických nočníků a toalet, Museum Kampa a mnoho dalšího.

Navíc je pro příznivce geocachingu připravena hra inspirovaná starými pražskými tržišti. Pro všechny je tu opět vědomostní „Velká ledová soutěž“.

Jako každý rok proběhne zároveň i tradiční koncert Děti dětem, jehož základem jsou vystoupení talentovaných dětí, úspěšných účastníků otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Na koncertě budou předány i putovní poháry předsedy vlády za dlouholetou práci s dětmi v oblasti kultury.

Ledové karty si mohou zájemci zdarma vyzvednout do pátku 2. února mezi 9:00 a 17:00 na Ústředí Pionýra, Senovážné náměstí 977/24, Praha 1 – telefon 222 247 529.


Autor: Jakub Kořínek