Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Na Olympiádě dětí a mládeže se představí i kladenští hokejisté

Úterý, 30. Leden 2018 07:50

Na jedné z nejmasovějších sportovních akcí v České republice změří síly téměř 1300 nejnadanějších mládežnických sportovců. O cenné kovy se v 11 soutěžích popere i skoro devadesátičlenná výprava Středočechů včetně Kladeňáků.

Na Olympiádě dětí a mládeže se představí i kladenští hokejisté (Ilustrační foto: KL)

Středočeská výprava odjíždí na hry s cílem získat co nejvíce medailí a zlepšit své celkové umístění v hodnocení krajů oproti minulému ročníku, kdy skončila na 12. místě. Úspěchem by pro Středočechy bylo desáté místo, ale příjemná překvapení nelze předem vyloučit.

Mladí sportovci ze Středočeského kraje jsou v oblasti zimních sportů znevýhodněni. Mnozí z nich v místě svého bydliště nepotkají sníh, jak je rok dlouhý. O to úspěšnější ale bývají na letních hrách. V jednom sportu však přece jen tento hendikep neplatí. Férové podmínky pro přípravu mají hokejisté, v jejichž výběru se objeví i šest Kladeňáků. 

Jeden z nich, čerstvě patnáctiletý Jiří Ticháček, bude pod olympijskými kruhy startovat už podruhé. Premiéru si užijí Martin Adam, Ondřej Gabriška, David Kohlíček, Petr Ullrych a Adam Sojka.

Hry ve východočeských Pardubicích odstartovaly v neděli 28. ledna. Vlajkonošem středočeské výpravy byl olympijský vítěz z Nagana, trojnásobný mistr světa v hokeji a někdejší kladenský brankář Milan Hnilička.

Olympiáda dětí a mládeže je pro mladé sportovce příležitostí vcítit se do role hvězd z celého světa, které s v únoru setkají na Zimních olympijských hrách v Jižní Koreji. Možná je někteří z mladých sportovců v budoucnosti napodobí. 

Autor: (jk)