Kladenští volejbalisté vydřeli důležité vítězství

Neděle, 28. ledna 2018 08:26

Volejbalisté Kladna volejbal cz odjížděli na palubovku týmu Volejbal Brno s přáním napravit reputaci po čtvrtečním sice vítězném utkání v Českém poháru, ovšem s přispěním velkého štěstí. I nyní opět zvítězili, tentokráte 1:3, ale k ideálnímu výkonu dost chybělo.

Kladenští volejbalisté vydřeli důležité vítězství (Foto: Kladno volejbal. cz)

Volejbal Brno – Kladno volejbal. cz  1 :3  (20, – 24, – 30, – 19)

Kladenští volejbalisté „kopírovali“ úvodní set v Brně podobně jako ve čtvrtek doma proti Ústí nad Labem. Domácí byli lepší ve všech herních činnostech a hosté se nemohli vůbec dostat do hry. Hned na začátku utkání si postupně vybojovali náskok pěti až sedmi bodů, na který hosté nedokázali zareagovat a v pohodě si pohlídali i koncovku.

Druhé pokračování bylo dlouho hodně vyrovnané. Hosté šli sice do vedení, ale Brno již do prvního oddechového času získalo náskok jednoho míče. Když po druhém timu se dostali domácí do vedení 22:18, zdálo se, že jdou jistě i za druhou sadou. Ale potom se přišel na servis Hýský, jehož zásluhou Středočeši vyrovnali na 23:23. Mužstvo z hlavního města Moravy si vybojovalo setbol, ale Zajíček dobrým podáním nejen, že srovnal, ale jako kapitán dovedl svůj tým do vítězného závěru.

Důležité třetí dějství mělo příchuť hororu. Od prvních míčů se hrál vyrovnaný volejbal. Žádné z mužstev prakticky po celý dlouhý set nevedlo o více než bod, maximálně o dva. To se promítlo do nekonečné koncovky. Kladno mělo stále navrch, ale nakonec se štěstím proměnilo až osmý setbol. Zdařilé podání Zajíčka Brňané ještě odvrátili, ale míč se vrátil na stranu Středočechů a teprve tvrdá smeč Šulisty ukončila sadu.

Dva prohrané sety až v prodloužení přece jen zanechali negativní stopy na hře Brna. Naopak Kladno najednou ucítilo, že má velkou psychickou výhodu, čehož zkušený tým okamžitě využil. Po tříbodovém vedení v prvním technickém čase „utekli“ hned vzápětí hosté na rozdíl pěti míčů, na což brněnský celek již nedokázal adekvátně odpověď. Zodpovědnou hrou si hosté udržovali poměrně solidní odstup až do konce, když závěrečný útok Hýského ukončil celé střetnutí.

„Domácí na nás nastoupili a jasně nás přehrávali. Hráli jsme v nové hale a dlouho jsme se „hledali“, analyzuje zápas Milan Fortuník. V závěru jsme velký náskok přece jen stáhli. Od druhého setu se náš výkon lepšil, ale museli jsme „ustát“ krizový okamžik za stavu 18:22. Ve třetí sadě jsme si myslím již více prosazovali, i když jsme opět absolvovali nekonečnou koncovku, kterou jsme stejně jako v předchozích střetnutích zvládli. Ve čtvrtém pokračování se nám již přece jen lépe dýchalo, i když Brno nás „zlobilo“ kvalitním servisem“

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník, střídali: Blažek, O. Fortuník, Kozak. Rozhodčí: Grabovský – Peloušek. Diváků: 480. Zápas trval 116 minut.

Strážníci v Kladně nalezly ukradené auto z Prahy. policie ČR hledá svědky

2. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

3. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

4. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

5. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

7. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol