Kuba Strnad byl strůjcem vítězství proti nevyzpytatelné Třebíči

Sobota, 27. ledna 2018 18:24

Po vítězství ve Vsetíně chtěli navázat Rytíři Kladno na dobrý výkon i proti Horácké Slavii Třebíč v domácím prostředí. To se jim povedlo a po zásluze zvítězili 5:1, když se hattrickem blýskl Jakub Strnad.

Rytíři Kladno – Horácká Slavia Třebíč   5:1   (2:0, 1:1, 2:0)

Kladeňákům se dokonale podařil úvod. Již na začátku druhé minuty si najel před gólmana Dostála Strnad, hledal nahrávkou spoluhráče, ale puk se od brusle bránícího třebíčského hráče odrazil do branky. Autor branky o dvě minuty později trefil jen konstrukci hostující svatyně. Horácká Slavia oslabená o trojici opor, kapitána Dolníčka, Půžu a Furcha se dostala do úzkých, ale sprška střel změnu ve skóre nepřinesla. Při přesilovce dostal ideální nahrávku Pekr, který několik let oblékal právě dres soupeře, ale třebíčský gólman předvedl výborný zákrok. Těsně před první pauzou měli Rytíři další přesilovku, a tentokráte byli úspěšní, když se už podruhé v utkání prosadil Strnad.

Hned na začátku druhého dějství pykal za faul Matula, ale domácí defenzíva hostům prakticky nic nedovolila. Třetí úspěch měl na holi Kubík, ale Dostála nepřekonal. To se povedlo až střelecky naladěnému Strnadovi, který v přesilové hře po nahrávce Pekra zkompletoval hattrick.  Ale také Horácká Slavia dokázala využít hru pět na čtyři, kdy na dorážku Horkého nestačil Cikánek. Hosté se probudili a Kristl nebyl daleko od druhé branky.

Zdramatizovat utkání mohl celek z Vysočiny v další přesilovce v posledním dějství, ale hostující tým se k přímému ohrožení branky ani nedostal. Prakticky hned potom, co se Matula vrátil na led, přišla kombinace první trojky, na jejímž konci byl ruský kanonýr Kurjanov, což byla konečná sprcha pro hostující celek. Za minutu přidal pátý gól Machač a bylo jasné, kdo opanuje střetnutí. Další slibné příležitosti Redlicha, jenž trefil tyč, Kubíka nebo Tůmy však zůstaly nevyužity.

Miloslav Hořava (Kladno): Chtěli jsme proti nebezpečné Třebíči získat tři body, což se nám povedlo. Hodně nám pomohl brzký úvodní gól. Horácká Slavia měla za stavu 3:1 šance, a kdyby některou proměnila, tak byl zápas ještě vyrovnanější. Naštěstí v poslední třetině jsme přidali dvě rychlé branky a zápas dovedli do vítězného konce.

Martin Sobotka (Třebíč): Bohužel před utkáním jsme přišli o dva hráče a v průběhu zápasu se zranili další dva. Navíc hned na začátku jsme si dali vlastní branku. Soupeř nás dostal pod tlak a přidal další góly. Nejlépe se nám povedla druhá třetina, kdy jsme snížili a mohli dát i další branky. Bohužel se tak nestalo, naopak během minuty jsme v závěrečné části dvakrát inkasovali a bylo hotovo.

Branky: 2. Strnad (Přibyl, Kehar), 19. Strnad (Machač, Přibyl), 31. Strnad (Pekr), 48. Kurjanov (Tůma, Kloz), 49. Machač (M. Hořava) – 33. Horký (Erat, Havránek). Rozhodčí:  Zubzanda, Jechoutek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 5 :5, využití: 2:1, oslabení: 0:0. Diváci: 1919.

Sestava: Cikánek – Štindl, Kehar, Matula, P. Hořava, Lenďák, Štich, Repe – Kloz,  Kurjanov, Tůma – Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Redlich – Kubík, Machač, M. Hořava.