HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • J.A.R

Petra Landová: Cílem je postup mužů i žen do semifinále mistrovství ČR družstev!

Pátek, 26. Leden 2018 07:15

V mladoboleslavském bazénu se koná v sobotu I. kolo mistrovství České republiky družstev v plavání. Na startu nebudou pochopitelně chybět ani zástupci KSP Kladno. S jakými ambicemi odjíždějí, ale také o další aktuální informace jsme požádali šéftrenérku Petru Landovou.

Petra Landová (Foto: Archiv Petry Landové)

Kolik družstev Klubu sportovního plavání bude na startu?

Stejně jako v loňském roce jsme opět přihlásili dvě družstva žen A a B a jeden kolektiv mužů.

Nastoupí celky v optimálních sestavách?

Naštěstí se nám nemoci a zranění vyhýbají, takže všichni nominovaní závodníci jsou v současné době v pořádku, doufám, že tomu bude tak i v sobotu. V celku žen A dostanou příležitost i tři nadějné mladé dívky: Pavla Jílková, Veronika Seidlová a Ema Bradáčová. V týmu mužů bude poprvé závodit za Kladno i Jan Hlaváček, který před Vánoci přestoupil z PK Kralupy.

S jakým umístěním budete spokojená?

Věřím, že děvčata A potvrdí dobrou formu a oblastní kolo vyhrají. Dívčí béčko by mělo především sbírat zkušenosti. Pokud se týká mužů, měli by skončit do druhého místa. Pochopitelně tou hlavní metou je však postup do semifinále mistrovství České republiky družstev!

Jsou to první závody v roce 2018, kterých se zúčastníte. Jak vypadají závodníci na tréninku?

Sezóna je dobře rozjetá, vše probíhá podle plánu a ráda konstatuji, že na trénincích vypadají kluci i holky dobře.

Mistrovství družstev je atypické tím, že je třífázové a body se počítají podle tabulek mezinárodní plavecké asociace FINA. S jakým bodovým ziskem počítáte, abyste již dopředu věděli, že postupujete, protože první oblastní kola končí až 18. února a teprve potom ČSPS vyhlásí výsledky a postupující?

Neplánujeme zatím žádný bodový zisk, protože se jedná teprve o oblastní kolo. Jsme na začátku dlouhé a náročné letní sezóny. Především chceme, aby všichni startující „nasáli“ zdravý týmový duch a snažili se předvést kvalitní výkony.

Autor: (rc)