HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • J.A.R

VIDEO: Kladenská nemocnice získala nové vybavení dětského oddělení

Středa, 24. Leden 2018 07:50

Akce Koně pomáhají a Středočeský kraj společně finančně podpořily prostřednictvím Kapky naděje Oblastní nemocnici Kladno. Dětské oddělení získalo oxymetr Nonin 7500FO včetně senzorů a speciální pasivní matrace EffectaCare 20.Předání zakoupených darů se zúčastnili zástupci kladenské nemocnice, kraje, Kapky naděje a projektu Koně pomáhají. Odehrálo se v úterý na dětském oddělení, kam byly přístroje pořízeny. Středočeský kraj daroval sumu 80 tisíc korun, ke které se přidala část výtěžku z akce Koně pomáhají 2017.

Oxymetr Nonin 7500FO včetně senzorů přišel na 101.408 korun. Ten je významný svým použitím v prostředí magnetické rezonance. Jeho senzory neobsahují žádné kovové součástí a mohou tak být proto připojeny na vyšetřovaného pacienta.

Pasivní matrace EffectaCare 20 je vyrobena z monolitického pěnového jádra. Díky prořezům její horní části v oblasti boků pacienta dochází k lepší cirkulaci vzduchu a k lepšímu rozložení tlaku mezi pokožkou a podložkou.

Nedílnou součástí návštěvy nemocnice bylo předávání drobných dárků malým pacientům, které Kapka naděje získává od svých partnerů. Více se dozvíte z naší videoreportáže.

Autor: (red)