Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Do Slaného zavítal velvyslanec USA

Pátek, 19. Leden 2018 07:10

Minulý pátek navštívil Královské město Slaný velvyslanec Spojených států amerických Stephen B. King. Jednalo se o vůbec první oficiální cestu mimo Prahu za jeho dosud krátkého působení ve funkci ambasadora v České republice.

Do Slaného zavítal velvyslanec USA (Foto: Roman Mareš)

Hlavním účelem cesty bylo setkání s podnikateli a návštěva firmy v Želevčicích. Při této příležitosti byl velvyslanec společně s 1. ekonomickým tajemníkem Patrickem Ellsworthem přivítán starostou města Martinem Hrabánkem, místostarostou Pavlem Zálomem a uvolněným členem rady města Pavlem Bartoníčkem. Podepsal se do pamětní knihy a byly mu předány dárky s tématikou Slaného. Setkání s vedením města pokračovalo pracovním obědem. Během bezmála dvouhodinové návštěvy se probírala nejen historie města, o kterou se Stephen B. King velmi zajímal, ale například i budoucnost České republiky s odkazem na prezidentské volby, které v ten den začínaly.

Stephen B. King byl jako velvyslanec USA v České republice schválen americkým Senátem 5. října 2017. Je předním veřejným činitelem a podnikatelem, který vybudoval a později prodal firmu na výrobu chemikálií. Založil také rodinný investiční podnik. Velvyslanec King vedl v letech 2007-2017 republikánskou stranu ve Wisconsinu.

Na začátku své profesní dráhy se velvyslanec King věnoval porušování občanských práv ve Federálním úřadě pro vyšetřování (FBI), pracoval pro stálý senátní podvýbor. Sloužil také jako zvláštní poradce ministra zemědělství, jeho agendou byl styk úřadu a zemědělských výborů ve Sněmovně a v Senátu.

Velvyslanec King je absolventem Western Illinois University. Vyrůstal v Chicagu ve státě Illinois. Jeho manželkou je Karen Ruyle, mají tři dospělé děti a sedm vnoučat.

Autor: Jana Tůmová