Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Kladenští policisté zastavili dalšího opilce za volantem

Pátek, 19. Leden 2018 07:00

Je naprosto jasné, že alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. S tím si ovšem nelámal hlavu devětatřicetiletý muž z Kladna. Opil se a vyrazil svým vozem do ulic. 

Kladenští policisté zastavili dalšího opilce za volantem (Ilustrační foto: KL)

„Ve středu před desátou hodinou večerní kontrolovali policisté oddělení hlídkové služby v Kladně v ulici Vodárenská osobní motorové vozidlo Škoda Octavia. Za volant tohoto automobilu usedl devětatřicetiletý muž z Kladna, u kterého dechová zkouška ukázala hodnotu 2,4 promile alkoholu. Muž byl vyzván k odběru biologického materiálu v Oblastní nemocnici Kladno, čemuž vyhověl,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Případ je prošetřován jako podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

VAROVÁNÍ!

Po požití alkoholu se člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje vidění tunelové.

Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci. Stejně zrádný a nebezpečný je takzvaný zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.

Autor: (red)