Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Kraj hodlá podpořit mládežnický sport v Kladně čtyřmilionovou dotací

Pátek, 19. Leden 2018 07:30

Více než čtyři miliony korun mohou v rámci krajských dotačních programů získat kladenská sportovní centra. Nejbohatší příspěvek, více než dvoumilionový, by dostali hokejisté. Zbytek by si rozdělili plavci a atleti.

Ilustrační foto: KL

Rada Středočeského kraje schválila pro financování sportovních center mládeže celkem 20 milionů korun, které rozdělí do 23 subjektů. Ty budou v rámci regionu zajišťovat přípravu talentovaných sportovců ve věku od sedmi do dvaceti let. Konečné slovo však budou mít zastupitelé, kterým rada doporučila částku schválit.

„Naším cílem je podpořit sportovní přípravu talentované mládeže prostřednictvím sportovních center mládeže zřízených u nestátních neziskových organizací. K vrcholovému sportu tak chceme přivést více dětí, protože právě sportování pomáhá ve formování jejich osobnosti, zodpovědnosti ke kolektivu, soudržnosti, fair play a soutěživosti. To vše jsou pozitivní vlastnosti, které mladá generace zúročí ve svém dalším životě,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, která návrh na poskytnutí dotací radním předložila.

Zatímco v minulém roce dosáhlo na krajskou podporu 18 sportovních center, letos jich bude hned 23, z toho tři v Kladně. Spolek Hokejový klub Kladno také dosáhne na vůbec nejvyšší podporu, a to na celkem 2,1 milionu korun. Atleti z A. C. TEPO Kladno získají 950 tisíc korun, o 50 tisíc korun více je připraveno pro plavce z celku TJ LARS Kladno.

Autor: (jk)