Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Snadná úloha Rytířů na lede poslední Kadaně

Středa, 17. Leden 2018 20:31

Po třech porážkách se Rytíři Kladno vzpamatovali. Po dobrém výkonu zvítězili na ledě posledního mužstva WSM ligy, celku Trhači Kadaň, bez problémů 0:5.

Ilustrační foto: Veronika Víborčíková – KL

Trhači Kadaň  –  Rytíři Kladno   0 : 5  (0:1, 0:2, 0:2)

Domácí outsider mohl jít do vedení již po necelé minutě hry. Blaha střelou od modré čáry však trefil jenom horní tyč! Kadaň od tohoto okamžiku byla aktivnější, a Rytířům trvalo pět minut, než se dostali do hry. Hostující celek kontroval až dvojicí Redlich- Zikmund. Druhý jmenovaný nebezpečně vypálil, ale gólman Pavlát byl připraven. Ten si pohlídal i všechny pokusy Kladeňáků při oslabení. Trhači byli stále odvážnější, ovšem Středočeši začali mít navrch a ve třinácté minutě se dostali do vedení zásluhou Kubíka, který prostřelil kadaňského brankáře. Vzápětí mohlo být srovnáno, ale teč Wágnera těsně minula Kopřivovu svatyni. Hned vzápětí jel Kloz sám na branku, ale přestřelil. V závěru úvodní části Trhači doslova prohazardovali početní výhodu.

Hned po změně stran měl gól na holi M. Hořava, ale Pavlát ještě zachránil. Za pár vteřin šel za katr Hlava a po dvaceti sekundách Kubík přebruslil všechny bránící hráče, dostal se až před brankáře, a blafákem přidal svojí druhou branku. Trhači měli možnost snížit při další klasické přesilovce, ale opět se jim nedařilo. Po jejím skončení se Kopřiva zapotil po ranách Wágnera a Tupého. Před polovinou střetnutí nabídli domácí hostům dvojnásobnou přesilovku v trvání více než minuty a půl. Rytíři však branku nedali, jen nechali vyniknout Pavláta. Vzápětí šli Kladeňáci do čtyřech, a tentokráte se branky dočkali. Redlich obral obránce o touš a svůj brejk bezpečně proměnil. Podobná situace se naskytla v samém konci. V dalším kladenském oslabení tentokráte ujel Machač, ale Redlicha nenapodobil.

Ani pátá početní výhoda Kadaně neskončila brankou. Matulův faul hned na začátku posledního dějství mohl potrestat Müller, ale v jasné šanci minul. Trhači se hnali za zdramatizováním duelu. Tupý však v další velké příležitosti mířil jen do Kopřivy, na druhé straně dva pokusy Pekra zastavili obětaví domácí hráči. Hra se střídala pravidelně před oběma brankami. Agilní Pekr se však branky přece jen dočkal. Obránce Szathmáry ho fauloval ve vyložené šanci a rozhodčí nařídili trestné střílení, které Pekr ranou na zadní tyč proměnil. Rytíři nakonec přidali ještě jeden gólový zásah zásluhou Kloze po přihrávce Tůmy. Brankář Kopřiva si tak připsal čisté konto.


„Začátek byl dost vyrovnaný, ale podařilo se nám v první třetině vsítit gól. Při vedení o dvě branky měla Kadaň několik příležitostí, které naštěstí nevyužila,“ hodnotí střetnutí trenér Pavel Patera. „V té době se zápas lámal. Rozhodující byla naše třetí branka, která domácí srazila do kolen. Nechci hodnotit sílu soupeře, ale pro nás bylo pozitivní, že naši hráči měli podstatně lepší přístup než při utkání v Prostějově. Zajímavostí je dnešní informace, že budeme mít zastoupení na ZOH v Pchjongčchangu. Do týmu Slovinska byl nominován Jurij Repe!“


Branky: 13. Kubík (Přikryl), 21. Kubík (Pekr, Machač), 31. Redlich, 54. Pekr, 58. Kloz (Tůma, Repe), Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Beneš, Malý. Vyloučení: 5:5, navíc Trefný (Kadaň) 10 minut, využití: 0:2, oslabení: 0:1. Diváci: 400.

Sestava:  Kopřiva – Repe, Kehar, P. Hořava, Matula, Štindl, Veber – Kloz, Kurjanov, Tůma – Pekr, Přikryl, Kubík – Zikmund, Kaut, Redlich – Svedlund, Machač M. Hořava.

Autor: (rc)