Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

FOTO: V kladenském Centralu je k vidění unikátní fotografická výstava

Čtvrtek, 18. Leden 2018 07:40

Výstava je umístěna v prvním patře nákupního centra a nese název Blízká setkání. Autorem je Petr Slavík, fotograf, který jezdí po celém světě a na svých snímcích zachycuje hlavně šelmy a ohrožené druhy zvířat. Výstava tak nabízí blízká setkání s posledními střípky divočiny i aranžované snímky ze života zvířat.

Foto: Veronika Víborčíková – KL

Petr o sobě říká, že to celé začalo hrou. „V roce 1990 jsem prohlásil, že dojedu stopem do Afriky, což v postkomunistickém Československu znělo jako sci-fi. Dojel jsem! Stejně jako od vulkánů na jihu Chile po Amazonii. Toulal jsem se a miloval to. Pak jsem si při první cestě do Afriky půjčil foťák, jen tak, chtěl jsem hlavně zlézt Kilimandžáro. Z fotek z cesty jsem udělal vernisáž, byl to vlastně mejdan pro pár kamarádů, fotky se líbily, tak jsem se začal učit fotit“.

Petr Slavík má za sebou nyní desítky autorských výstav na celém území ČR. Vystavoval například v Nostickém paláci, na Novoměstské radnici nebo Globettroteru v Drážďanech. Jeho snímky a reportáže pravidelně najdete nejen v českých magazínech, ale i v prestižních mezinárodních titulech. Je držitelem několika mezinárodních ocenění, včetně zlaté medaile z největšího fotografického salónu TRIERENBERG SUPER CIRCUIT.

Petra Slavíka můžete znát také jako autora knih Divoká srdce a Blízká setkání či spoluautora knihy Divoká planeta. Výtěžky z dražeb jeho fotografií podporují ochranářské projekty českých vědců v různých částech světa a chov ohrožených druhů v zoologických zahradách.


Autor: Ivana Hendrychová