Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Městská knihovna Kladno zve na rekonstrukci zaniklých a neexistujících světů

Středa, 17. Leden 2018 07:00

Zajímavou besedu s názvem Historie a fantazie – Ke společným kořenům si připravila kladenská městská knihovna. Dozvíte se například, jak se organizuje libušínská bitva.

Městská knihovna Kladno zve na rekonstrukci zaniklých a neexistujících světů (Foto: KL)

Petr Šrámek a Tomáš Doležal, dva organizátoři historických a fantasy akcí, mimo jiné Bitvy o Libušín, vás pozvou do světa rekonstrukce zaniklých a neexistujících světů. Dozvíte se, jak se organizuje bitva o devíti stech bojovnících, postapokalyptické sportovní utkání nebo jaký je život ve světě JRR Tolkiena. Na příkladech jednotlivých spolků a aktivit poznáte, jak se postavy ze stránek knih dostávají do reality a co je to jugger, nelítostná řež.

Tomáš Doležal: Je zakladatelem projektu Sousedé pražští, zabývajícího se rekonstrukcí pražského husitského vojenství v letech 1420-1436. Reprezentant projektu Pražský svaz, založeného roku 2010. Podílel se na organizaci festivalu Replicon a dalších akcí spojených s LARP.

Petr Šrámek: Je členem sdružení „Curia Vitkov“, které se zabývá výstavbou a rekonstrukcí velmožského sídla z přelomu 12. a 13. století. Spolupořádal 18 ročníků bitvy „Dobývání Wothanburgu“, 12 ročníků největšího antického festivalu v ČR „Gladius“, bojové hry pro několik stovek účastníků a další akce.

Beseda se uskuteční ve středu 24. ledna v čítárně na Sítné. Vstup je zdarma a rezervaci míst si můžete zařídit na telefonním čísle 312 258 914

Autor: (red)