Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Kladeňáci se letos dočkají opravy silnice v Doberské ulici

Středa, 17. Leden 2018 07:50

Pod Středočeský kraj spadá v Kladně několik silnic v doslova havarijním stavu. Jednou z nich je i ulice Doberská v Rozdělově. Ta by letos měla projít důkladnou rekonstrukcí. 

Kladeňáci se letos dočkají opravy silnice v Doberské ulici (Foto: Marek Procházka)

Středočeský kraj vypsal výběrové řízení na opravu kladenské silnice III/2384. To vyhrála firma BÖGL a KRÝSL, k. s., která podala nejvýhodnější nabídkovou cenu 21,5 milionu korun s DPH. Silnice bude opravena v celkové délce 1.013,1 metru a zároveň dojde k zúžení vozovky v intravilánu na základní šířku 6,5 metru mezi obrubami. Z důvodu zajištění přístupnosti území bude stavba rozdělena do čtyř etap. Stavební práce předpokládá Krajská správa a údržba silnic zahájit v letošním roce.

„Do tendru na rekonstrukci této kladenské silnice se přihlásilo celkem deset firem a rozdíl mezi jejich nabídkovými cenami činil až osm milionů korun,“ řekl náměstek pro oblast investic Josef Řihák.

Kraj v Kladně disponuje i dalšími silnicemi. Podle odhadů je v naprosto katastrofálním stavu ulice Milady Horákové. Ta měla být již opravena, ovšem krajští radní její rekonstrukci již několikrát odložili.

Kladenské ulice patřící Středočeskému kraji:

silnice II/238, ulice Čsl. armády, Pod Zámkem

silnice III/2385, ulice Petra Bezruče

silnice III/2385, ulice Doberská

silnice III/23631, ulice Smečenská

silnice II/118, ulice Milady Horákové, gen. Klapálka, Na Kopci

silnice II/101, ulice Libušina, Kralupská

Autor: (red)