Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Poškrábáním šesti vozidel způsobil vandal v Kladně škodu za 160 tisíc

Úterý, 16. Leden 2018 08:10

Mezi 11. a 12. lednem v Kladně řádil zatím nezjištěný výtržník. Poškodil celkem šest zaparkovaných automobilů. Na jeden z nich vyryl vulgární nápis, zbylé bezhlavě poškrábal.

Poškrábáním šesti vozidel způsobil vandal v Kladně škodu za 160 tisíc (Ilustrační foto: KL)

V noci z 11. na 12. ledna navštívil zatím neznámý pachatel Saskovu ulici, kde parkovala osobní fabie. Vandal ji ozdobil vulgárním nápisem, který ostrým předmětem vyryl na přední kapotu. Způsobil tak škodu za osm tisíc.

To však zdaleka nebylo vše. Ušetřena nezůstala ani auta parkující na nedaleké třídě ČSA. Nežádoucí vady na kráse tam získalo hned pět vozidel, mimo jiné octavie nebo superb. Všechna vozidla měla rýhy na kapotě či na dveřích. Takto vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na více než 150 tisíc korun.

„Policisté nyní případy prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci a po podezřelém pachateli pátrají. Vyzývají proto občany, kteří v inkriminovanou dobu z 11. na 12. ledna 2018 zahlédli v ulici Saskova nebo ČSA v Kladně pohyb podezřelé osoby u osobních vozidel nebo spatřili pachatele při trestné činnosti, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na bezplatnou linku 158 a dopomohli tak k odhalení výtržníka,“ vzkázala do redakce Listů policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)