Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Řidiči pozor, blíží se čas výměny dálničních známek pro rok 2018

Neděle, 14. Leden 2018 09:41

Do 31. ledna 2018 mohou řidiči ještě užít dálniční známku roku 2017. Následující den 1. února 2018 musí být stará známka z čelního skla odstraněna a podle potřeby každého řidiče pořízena nová.

Pro rok 2018 jsou k zakoupení tři typy barevně odlišných dálničních známek, a to desetidenní v hodnotě 310 korun, měsíční v hodnotě 440 korun a roční za částku 1.500 korun. Tyto známky si mohou řidiči koupit na pobočkách České pošty nebo na čerpacích stanicích.

Dálniční známka se skládá ze dvou dílů, na oba se musí vyplnit registrační značka vozidla, ne však obyčejnou tužkou. Jeden díl se umisťuje na vnitřní stranu čelního skla u pravého dolního okraje, nesmí bránit řidiči ve výhledu a zároveň musí být dobře viditelný z vnější strany automobilu. Druhý díl je nutno si uschovat, slouží ke kontrole Policií ČR a celními orgány.

Pokud je dálniční kupon nenalepený, bez označení doby platnosti, nebo bez vyplněné registrační značky, je neplatný. Po skončení doby platnosti musí být odstraněn. Pokud odstraněn není, motorista nemá na zpoplatněném úseku dálniční známku, případně nesplnil výše uvedené povinnosti, hrozí mu v příkazním řízení pokuta až do výše pěti tisíc korun, ve správním řízení dokonce až 100.000.

Dálniční známku lze v určitých případech vyměnit. Například při poškození čelního skla, při nesprávné manipulaci s kuponem, výměně registrační značky a podobně.

Autor: (red)