Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Řidič bez papírů, vykradená stodola a restaurace. Zlořádi se v Kladně činili

Neděle, 14. Leden 2018 05:51

I v minulém týdnu se policisté v Kladně rozhodně nenudili. Zaměstnávaly je různé kriminální živly. Přinášíme vám výčet nejzajímavějších případů druhého týdne nového roku. Zároveň upozorňujeme na to, abyste si vzali z těchto řádků ponaučení.

Ilustrační foto: KL

Bývalá žena je podezřelá z napomáhání přečinu

„Stochovští policisté řeší případ čtyřiatřicetileté ženy ze Stochova. Ta je podezřelá, že napomáhala k přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Respektive je vedena jako účastník na dokonaném trestném činu, jelikož umožnila, nebo usnadnila 10. ledna svému bývalému třiačtyřicetiletému manželovi užít své osobní motorové vozidlo Opel Zafira, ačkoliv si byla vědoma, že tento muž má platnou blokaci všech řidičských oprávnění. Obě osoby jsou prošetřovány pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Pomozte odhalit zloděje

„V úterý 9. ledna přijali kladenští policisté oznámení, že v obci Libušín ze stodoly v ulici Přemyslova neznámý pachatel odcizil po překonání oplocení pozemku křovinořez značky Spartakus. Způsobená škoda byla vyčíslena na 4.500 korun. Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ sdělila mluvčí Nováková.

Zloděj úřadoval v restauraci v Kladně

„Na linku 158 bylo 10. ledna oznámeno násilné vniknutí do provozovny restauračního zařízení v Kladně-Švermově na Havlíčkově náměstí. Tohoto skutku se dopustil dosud neznámý pachatel, který se za užití násilí vloupal v době mezi 8. a 10. lednem letošního roku do této restaurace, kde měl poté volný pohyb. Z objektu následně odcizil pákový kávovar v hodnotě 30.000 korun a mlýnek na kávu za 10.000 korun. Dále došlo k poškození přenosné pokladny, ve které se nacházela finanční hotovost ve výši tří tisíc,“ řekla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová. 

Policie vyzývá touto cestou občany, kteří mohli zaznamenat v uvedených dnech pohyb podezřelé osoby poblíž budovy restauračního zařízení, případně podezřelé vozidlo a pomohli tak při dopadení pachatele, aby poskytli informace na bezplatnou linku 158, nebo na nejbližší policejní služebnu.

Autor: (red)