BURGER KING KLADNO Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 NÁBOR K POLICII
ČSAD KLADNO CENTRAL KLADNO RETRO PLES Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Výborný výkon volejbalistů Kladna na palubovce Karlovarska!

Neděle, 14. Leden 2018 08:00

Hráče Kladna volejbal cz čekal nesmírně těžký zápas. Po parádní hře však dokázali svěřenci Milana Fortuníka poměrně jednoznačně zvítězit na půdě jednoho z velkých favoritů, ČEZ Karlovarska, v poměru 1:3.

Ilustrační foto: KL

ČEZ Karlovarsko – Kladno volejbal cz    1 : 3  (23, -21, -22, – 18)

Zápas čtvrtého celku Uniqa extraligy se třetím týmem přinesl napínavý a zajímavý boj. V úvodním dějství vedli hosté průběžně o dva až tři body do stavu 14:17. Karlovarsko však dokázalo nejen vyrovnat, ale jít do tříbodového náskoku 21:18. Dramatická koncovka však nebyla zdaleka u konce. Kladno snížilo na jeden bod, domácí odskočili na 24:20, ale svěřenci kouče Fortuníka dokázali odvrátit tři setboly. Čtvrtý však ČEZ proměnily.

Začátek druhého setu byl až do poloviny hodně vyrovnaný. Potom se však podařilo Středočechům odskočit na stav 10:14 a tentokráte výborným útokem i obranou dokázali náskok „přetavit“ ve vítězství druhé sady.

Podobný vývoj mělo i nesmírně důležité třetí dějství. Minimální náskok jedné či druhé strany byl až do druhého technického času. Pak se podařilo hostům získat náskok čtyř míčů a dostali se do velice nadějného vedení 19:23. Západočeši dokázali ještě snížit na 22:24, ovšem to bylo z jejich strany všechno.

Poslední pokračování bylo kopií druhého setu. Rozhodující náskok získali Kladeňáci do druhého timu, ve kterém měli náskok čtyř bodů. Na tuto ztrátu již nedokázalo Karlovarsko zareagovat a úplně rezignovalo. Zajíček, Hýský a spol. nakonec sadu jednoznačně ovládlo a zvítězilo rozdílem sedmi míčů.

„Když to shrnu, byli jsme koncentrovanější, důslednější a přesnější než náš soupeř a zaslouženě jsme vyhráli,“ říkal šťastný trenér Milan Fortuník. „Proti předchozím dvěma utkáním po Novém roce, byl náš výkon diametrálně odlišný. Podařilo se nám vyrovnat největší zbrani Karlovarska, v servisu, a navíc k velmi dobré obraně jsme přidali i kvalitní útok. Pochvalu zaslouží absolutně všichni, kteří hráli, a rovněž i kondiční trenér Dan Červenka, který zajistil skvělou večeři! Pokud se týká případného posílení týmu, situace se trochu zadrhla, ale stále máme do konce ledna ještě čas.“

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník. Střídal: Kozak. Rozhodčí: Kostka – Hudík. Diváků: 535. Zápas trval 123 minut.