První zápas přinesl kladenským fotbalistům porážku

Sobota, 13. ledna 2018 12:56

Zimní turnaj Meteoru Praha, Memoriál Jiřího Kolína, začali hráči SK Kladno porážkou. V utkání s SK Český Brod se sice dostali do vedení, ale soupeř dvěma góly zápas obrátil a zvítězil 1:2.

Ilustrační foto: KL

SK Kladno – SK Český Brod   1 : 2  (1 : 1)

V úvodním zápasu celého turnaje se poprvé v kladenském dresu objevil dorostenec Richter a již po pěti minutách se radoval se svými spoluhráči z vedoucí branky. Trestný kop Kaliny ze třiceti metrů dopravil za záda českobrodského brankáře nohou Suchý. Soupeř, kterého Kladno dobře zná ze vzájemných mistrovských utkání v divizi, měl následně více ze hry. Pozorná defenzíva však Český Brod do brankových příležitostí nepouštěla. Devět minut před přestávkou však přišel faul v pokutovém území a hosté penaltu proměnili ve vyrovnávací gól.

Do druhého poločasu Český Brod vystřídal hned na šesti postech, což se projevilo tím, že měl ještě častěji míč na svých kopačkách. Kladeňáci spoléhali více na brejky a ze dvou mohli jít do vedení. Nejdříve však Krskův průnik vychytal gólman, následně se pěkně uvolnil Nesládek, ale ve vyložené šanci střílel vedle. O výsledku se rozhodlo pět minut před koncem, kdy Hanzlík ztratil míč, ten se dostal k českobrodskému útočníku, jenž překonal Tesaře.

„Byl to zápas, ve kterém bylo hodně patrné, že se jedná o první přípravné střetnutí. Ve hře bylo vzájemně hodně nepřesností a chyb,“ vyjmenovává kouč Jan Pejša. „Soupeř byl lepší v práci s míčem, měl více ze hry, ale do brankových situací se nedostával, protože naše obrana pracovala dobře. Nakonec rozhodli v náš neprospěch dvě individuální chyby.“

Branku Kladna: Suchý

Kladno:  Kleimond (46. Tesař) – Bartoš, Suchý, Veselý, Kalina (68. Čížek) –  Richter, Hanzlík – Krsek, Kafka, Šíma – Nesládek

Ostatní utkání:

Admira Praha – Hořovicko   3:2

Zápy – Vykáň   2:0

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

2. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol