Youtubeři Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • VÝSTAVA

Kladenské spolky se nově budou moci scházet U Kulatý báby

Pátek, 12. Leden 2018 07:40

Pivnice U Maršnerů, jinak známá jako hospoda U Kulatý báby, bude nově sloužit zájmovým spolkům. Osud kdysi populárního hostince v kladenském Podprůhonu visel na vlásku. Výčep mohla nahradit například večerka. Do situace se však vložilo město, které objekt odkoupilo.

Kladenské spolky se nově budou moci scházet U Kulatý báby (Foto: KL)

Zachovalá budova s tradicí sahající až do první republiky byla nabídnuta k odprodeji za tři a půl milionu korun. Této možnosti využilo město, které tak chce vyřešit dva problémy naráz. Jednak by byla škoda, kdyby v legendárním objektu vznikla například ubytovna či večerka, jednak se kladenské zájmové spolky konečně budou mít kde scházet.

Radost mají například lidé z místního spolku Podprůhon, objekt by ovšem mohlo využívat přinejmenším patnáct sdružení, které se nemají během roku kde setkávat. Podle potřeby zde stejně tak mohou najít útočiště i aktéři červnového festivalu Kladenské dvorky. I tak by zde nadále mohla fungovat poctivá hospůdka nebo třeba kavárna.

Výhodou restaurace je také její umístění v klidném koutě města, jen pár minut chůze do samého centra. Krom výčepu jsou uvnitř k dispozici i dva salonky v plném vybavení. Nechybí třeba kulečník. Ideální prostory pro komunitní centrum.

Autor: (jk)