Sochorová válcovna Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Šampiónem v Central Kladno 2 Central Kladno Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
  • SBF
  • SAMK
  • Balada pro banditu

Kladenští strážníci zadrželi opilého vandala v hledání

Pátek, 12. Leden 2018 07:30

V neděli večer při kontrole objektu Meta v ulici Hřebečská si hlídka strážníků všimla dvou mladíků, kteří manipulují s vybavením samoobslužné myčky. Jeden z mužů vylezl na střechu zázemí údržby a něco se snažil z místa odnést. Druhý se chopil přenosné dopravní značky „Dej přednost v jízdě“ a rozhodl se ji vzít pryč.

Kladenští strážníci zadrželi opilého vandala v hledání (Foto: MP Kladno)

Když mladík na střeše zjistil, že jeho parťák odchází, slezl a šel za ním. To už ale zasáhli strážníci. Oba muže zastavili a vyzvali je k návratu na místo jejich počínání. Nejprve museli přinést zpěr dopravní značku a poté byli vyzváni k předložení dokladů totožnosti. Ani jeden však u sebe žádné doklady neměl a svou totožnost hlídce sdělili ústně.

Po prověření údajů, které muži uvedli, bylo strážníky zjištěno, že jeden z nich je osobou hledanou. Dechová zkouška pak u obou mužů prokázala přítomnost alkoholu. Nadýchali 0,64, respektive 0,82 promile.

Na místo strážníci přivolali hlídku Policie České republiky. Ještě než policisté dorazili, strážníci prověřili budovu myčky. Bylo zjištěno, že hledaný mladík na střeše objektu poškodil bezpečnostní kameru. Oba muži byli předáni k dalšímu opatření.

Autor: Alena Purkytová