Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

FOTO: Práce na rekonstrukci kladenského vodojemu úspěšně pokračují

Úterý, 9. Leden 2018 07:50

Projekt kompletní rekonstrukce vodojemu z 30. let minulého století odstartoval 25. srpna loňského roku demontáží vnějšího obalu věže, snesením střechy a vyjmutím vnitřní nádrže vodojemu. Právě v místě, kde byla nádrž umístěna, nyní vzniká jeden z nejmodernějších dispečinků v zemi.

Práce na rekonstrukci kladenského vodojemu úspěšně pokračují (Foto: svas)

Po dlouhé době, kdy kladenský vodojem neměl funkční využití, se promění v unikátní řídicí středisko doplněné expozicí o vodárenství a vyhlídkou z unikátní konferenční místnosti. Akce přijde na 100 milionů korun a dokončení je plánováno na rok 2019.

Řemeslníci od podzimu pracovali na zpevnění konstrukce a vybudování nových základů uvnitř stavby, ve které vznikne výtah a nové schodiště. Nainstalována je již i nová podlaha a stavbu čeká namontování nosníků. V současné době se pracuje na odstranění starých omítek a letitých nátěrů.

Rekonstrukcí zároveň prochází i trafostanice, která je v areálu vodáren. Ta bude vodojemu dodávat potřebnou energii. Pro vodojem bude instalován i nový výkonnější záložní dieselový agregát.


Autor: (red)


Související: Z kladenského vodojemu se stane vyhlídková věž a řídicí středisko