Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Stalo se na Kladensku: Ukradené hasičské vybavení a znehodnocený dům

Úterý, 9. Leden 2018 07:20

I na začátku nového roku řeší policisté na Kladensku případy z bytových domů, ve kterých neznámí pachatelé poškodili společné vlastnictví či ohrozili bezpečí obyvatel. Zloděj v Kladně ukradl z panelového domu hasičské vybavení, dům ve Stochově terorizuje vandal.

Ilustrační foto: KL

Hoří, ale není čím hasit

V Průchově ulici v Kladně neznámý zloděj v době od 1. prosince 2017 do 7. ledna letošního roku odcizil požární hadice. Nejprve poškodil krycí sklíčko od klíče, který odcizil a posléze v přízemí, v prvním, druhém a čtvrtém patře odemkl požární skříně, ze kterých odcizil pět kusů hadic a jednu proudnici. Způsobil tak škodu za 11 tisíc a vystavil obyvatele domu bezpečnostnímu riziku.

Dům ve Stochově terorizuje vandal

Dům v ulici J. A. Komenského je terčem vandalů. V polovině prosince zde neznámý pachatel poškodil vstupní vchodové dveře. Na Nový rok navíc obyvatelé zjistili, že ve třetím patře bytového domu přibyly na stěnách různé malůvky. Naopak odtamtud zmizely cedulky s označením únikové trasy z objektu. Výtržník navíc ve sklepě pokreslil dvoje dvířka elektrických rozvaděčů. To mu ale nestačilo, a tak z fasády domu odtrhl číslo popisné. Sečteno a podtrženo napáchal škodu za deset tisíc korun.

Autor: (jk)