Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Zdrogovaný šofér za jízdy ohrožoval jinou řidičku střelnou zbraní

Úterý, 9. Leden 2018 07:40

Čtyřiapadesátiletá žena z Kladna se bála o život. Na dálnici D7 předjela pomalu jedoucí oktávii, za jejímž volantem seděl patrně nevyrovnaný jedinec. Rozjel se totiž za ženou a po sjezdu z dálnice ji pronásledoval až na Buštěhrad, přičemž na ni mířil krátkou střelnou zbraní.

Zdrogovaný šofér za jízdy ohrožoval jinou řidičku střelnou zbraní (Ilustrační foto: KL)

Děsivý zážitek čekal na ženu v pátek 5. ledna dopoledne. Jakmile předjela pomalu jedoucí oktávii, začal její šofér vulgárně gestikulovat. Posléze přidal na rychlosti a začal ženu pronásledovat. Pokračoval za ní i po sjezdu na Kladno. Když pronásledovaná žena míjela Lidice, ve zpětném zrcátku si všimla, že na ní řidič míří pistolí. Na křižovatce u Buštěhradu jí agresivní muž předjel a za jízdy hodil řidičce na okénko nezjištěný předmět.

Žena mezitím zalarmovala policisty, kteří nebezpečného řidiče v průběhu dalších pěti minut zadrželi v Kladně na čerpací stanici v ulici Gen. Klapálka. Hlídka skutečně našla v autě střelnou zbraň, jednalo se však pouze o maketu. Test na drogy vyšel u zadrženého muže pozitivně na amfetamin. Policisté ho eskortovali na služebnu a poté do cely.

„Policisté případ prošetřují a třiatřicetiletý muž je nyní podezřelý z trestného činu nebezpečné vyhrožování. Zda se dopustil i trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je v současné době předmětem šetření. Pachatel byl z policejní cely propuštěn a je vyšetřován na svobodě,“ shrnula pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)