Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Muž z Kladna dostal zákaz řízení a jezdil dál, teď mu hrozí vězení

Neděle, 7. Leden 2018 10:00

O případech jízdy  bez řidičského oprávnění informují Kladenské listy své čtenáře často. Ovšem dnes tady máme rekordmana. Ten se nedokázal smířit s tím, že mu soud udělil zákaz řízení. Netrvalo ani měsíc a potají usedl za volant. K jeho smůle ho ten den policisté zastavili.

Muž z Kladna dostal zákaz řízení a jezdil dál, teď mu hrozí vězení (Ilustrační foto: KL)

Švermovští policisté zastavili ve čtvrtek v poledne ke kontrole devětadvacetiletého muže, který projížděl svým opelem kladenskou Huťskou ulicí. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že je v zákazu řízení a svůj trest si nevydržel odpykat ani jeden měsíc.

„Policejním šetřením bylo zjištěno, že tento řidič má Okresním soudem Kladno vysloven zákaz řízení motorových vozidel na dobu šestnácti měsíců, platný od 8. prosince 2017 do dubna 2019. Nyní je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Dalším hříšníkem, který nedbal na zadržený řidičský průkaz a usedl za volant, byl dvaatřicetiletý Kladeňák. Toho policisté zastavili v ulici Antonína Škváry krátce před půlnocí. „V tomto případě měl řidič vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel od září 2017 do září 2018,“ řekla mluvčí Šteinerová. 

Za toto protiprávní jednání hrozí oběma pachatelům maximální trest odnětí svobody ve výši 2 roky.

Autor: (red)