Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

I když se nedařilo, přesto vezou Kladeňáci tři body!

Neděle, 7. Leden 2018 08:00

Kladenští volejbalisté sehráli náročný zápas. Přestože nepodali optimální výkon, dokázali hráči Kladno volejbal cz zvítězit na palubovce ČZU Praha v poměru 1:3.

I když se nedařilo, přesto vezou Kladeňáci tři body! (Ilustrační foto: KL)

ČZU Praha – Kladno volejbal cz    1 : 3  (- 20, 19, – 24, – 23)

Hosté se museli obejít bez kapitána Zajíčka, který měl problémy s dýcháním a lékař mu musel nasadit antibiotika. Místo něho nastoupil v základní sestavě Trojan. První set se kladenskému týmu povedl nejlépe, a přestože ČZU podávalo snaživý výkon, o vítězi úvodního setu nebylo pochyb.

Začátek druhého dějství Středočechům „utekl“, když domácí se dostali do vedení 7:1 a šestibodový náskok si v pohodě udrželi až do samotné koncovky. Na hře hostů se hodně promítl fakt, že West, Hýský a spol. se věnovali v předchozích čtrnácti dnech hlavně kondiční přípravě bez míče. 

Třetí sada se zdála zdánlivě rozhodnuta. Hostující tým se dostal do vedení o čtyři, pět míčů a v závěru vedl 19:23. Potom však přišel na servis pražský Kuboš a jeho zásluhou se ČZU dopracovalo dokonce k setbolu. Naštěstí hosty z kritické situace dostal nejlepší kladenský hráč Gromadowski a i zásluhou nezbytného štěstíčka nakonec Kladno získalo nesmírně důležité třetí pokračování.

Poslední set se vyznačoval bojem o každý míč. Žádné mužstvo se nedokázalo dostat do vícebodového náskoku. Dramatickou koncovku nakonec rozhodl již zmíněný Marcel Gromadowski a svěřenci trenéra Fortuníka tak odjeli se třemi body.

„Na naší hře se hodně projevil fakt, že jsme ve volnu hodně pracovali na fyzičce. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, ale na druhé straně jsme doufali, že utkání zvládneme bez větších problémů,“ prozrazuje asistent trenéra Petr Klár. Naše hra nebyla dobrá, nedařilo se více hráčům, hlavně dvojici Hýský, Šulista. ČZU podalo nadstandardní výkon a měli jsme problémy s dvojicí Šulc – Kuboš. Jediný, kdo zaslouží plné absolutorium je Marcel Gromadowski, který podal výborný výkon. Pokud se týká doplnění týmu, uvažovali jsme o návratu van Haarlema, ale ten nakonec získal angažmá v Sofii. Ve hře jsou nyní tři ofenzivní hráči a věřím, že některý z nich by se mohl do týdne nebo do deseti dnů objevit v družstvu. Ale nechci to zakřiknout!“ 

 Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Trojan, Gromadowski – Moník. Střídali: Kozak, Blažek. Rozhodčí: Peloušek – Kostka. Diváků: 450. Zápas trval 107 minut.

Autor: (rc)