Rytíři po pěti zápasech poznali chuť porážky

Sobota, 6. ledna 2018 20:03

Rytíři byli v posledních zápasech neuvěřitelně produktivní a stříleli jednu branku za druhou, na ledě Havířova se ale jejich brankostroj zastavil. Kladenští šli hned v první minutě do vedení po trefě Davida Tůmy, jenže poté už se prosadit nedokázali a soupeř vývoj otočil. Kladno tak po pěti vyhraných zápasech zaznamenalo porážku 1:2.

Rytíři po pěti zápasech poznali chuť porážky (Ilustrační foto: Josef Poláček-Rytíři Kladno)

Rytíři oproti předchozím zápasům zažili velmi vydařený vstup do zápasu a v úvodních sekundách svého soupeře naprosto zaskočili. V první minutě získalo Kladno přesilovou hru a tu navíc hned po jedenácti vteřiních využil David Tůma svojí dvacátou trefou v sezoně 0:1. Hra se po divokém úvodu uklidnila a další nebezpečnější možnost přišla až ve třinácté minutě a hned přinesla srovnání, pod něž se podepsal Patrik Luža 1:1. V závěru třetiny se pak mohlo vedení přiklonit na obě strany, žádná akce ale gólem neskončila.

Na začátku prostředního dějství si mohli vedení vzít zpět v přesilové hře hosté, namísto toho se ale prosadil Havířov. Jan Hudeček pláchl v oslabení a otočil vývoj 2:1. Oba týmy si pak zahrály ještě další početní výhody, do druhé sirény už ale branka nepadla.

Ani v celé třetí části ke změně skóre nedošlo, přestože hosté napínali všechny síly, aby dosáhli vyrovnání. Domácí hráči si ale v defenzivní činnosti poradili a ubránili Kladno i v závěru v šesti bruslařích při odvolání Cikánka z brány. Rytíři tak po pětizápasové sérii výher zaznamenali porážku.

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Měli jsme docela dobrý vstup do utkání, vstřelili jsme gól a měli jsme ještě nějaké dobré šance. Ty jsme bohužel nevyužili a domácí nás potom mohutnou bojovností přetlačili. Gratuluji jim ke třem bodům. My jsme dnes góly nedávali, protože jsme měli malé úsilí.

Rytíři Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Kehar, Repe, P. Hořava, Matula, Veber – Pekr, Přikryl, Kubík – Tůma, Kurjanov, Kloz – Svedlund, Machač, Vildumetz – Zikmund, Kaut, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.

AZ RESIDOMO Havířov: Dolejš – Krisl, Drtil, Dudek, Luža, Havel, Chroboček – Kalus, Hudeček, Tomi – Maruna, Rác, Fronk – Bednář, Matai, Kanko – Baláž, Pořízek, Gřeš – Bambula. Trenéři: Režnar, Csabi, Rimmel.

Branky a nahrávky: 13. Luža (Tomi, Kalus), 23. Hudeček (Tomi) – 1. Tůma (Kurjanov, Kloz). Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Skopal, Fiala – Reich, Gančarčík. Diváci: 1895.

Info: Rytíři Kladno

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol