HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • J.A.R

Čtvrtek, 4. Leden 2018 20:29

Kladenští příznivci byli zvědavi, jak si jejich miláčci povedou po Novém roce. Rytíři Kladno však všem ukázali, že i na začátku roku 2018 oplývají velkou formou. Slavii Praha vyprovodili vysokým vítězstvím 7:2.

Rytíři Kladno – Slavia Praha   7:2    (2:1, 2:1, 3:0)

Slavii překvapivě patřily první minuty, které hosté korunovali úvodní brankou střetnutí. Vyloučení M. Hořavy potrestal Račuk, který před dvěma léty chvíli oblékal dres Rytířů. Kladeňáci dostali hned třikrát možnost přesilovky. První dvě vyloučení Pražané „přežili“, ale ve třetí se povedla domácím parádní akce, kdy Přikryl ideální nahrávkou našel Machače, který měl snadnou úlohu. Vzápětí ujížděl Zikmund sám na gólmana Frodla, ale ten nemusel ani zasahovat. Ale čtvrt minuty před koncem Zelingr vyslal tvrdou ránu, kterou tečoval autor první kladenské branky Machač, a Kladeňákům se šlo veseleji do kabin.

Po změně stran hráli Rytíři další přesilovku. Obrovské šance Přikryla a Pekra však slavistický gólman zneškodnil. Jak se hraje pět na čtyři, však opět předvedl tým z Prahy. I druhou početní výhodu využil, když skóre vyrovnal Doležal. Posunout Středočechy do vedení mohl Redlich, ale jeho střelu zblokoval jeden z bránících hráčů. Nerozhodný stav však o chvíli později změnil M. Hořava, když i Kladno využilo druhou přesilovku. O devadesát šest vteřin později již vedlo Kladno o dva góly. Ne příliš prudkou střelu Kauta překvapivě pustil Frodl za svoje záda.  Pražský brankář však do konce druhé třetiny svůj tým několikráte podržel, zvláště v dalších dvou oslabeních.

Ale raketový nástup kladenského týmu na začátku závěrečné dvacetiminutovky zmařil veškeré naděje „sešívaných“. Během třech minut přidali Tůma a spol. další tři branky. Nejdříve se gólově prosadil Tůma, potom přidal svůj druhý zásah v utkání M. Hořava v znovu při přesilovce a zkázu dokončil Redlich, který překonal již brankáře Vecku, který vystřídal nešťastného Frodla. Pražský tým rezignoval, herně se neprosadil ani v dosud stoprocentních přesilovkách. Ani domácí se již nehnali za dalšími brankami, Hattrick mohl docílit M. Hořava, ale prováhal ideální dobu na střelu.

Pavel Petera (Kladno): Již poněkolikáté jsme začali špatně, a můžeme děkovat jenom Cikánkovi, že jsme prohrávali jenom o gól. Po vyrovnání Slave na 2:2 se naše hra zvedla a dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Bohužel jsme dělali chyby v obraně, které soupeř nedokázal využít, a my jsme naopak přidali další góly.

Jan Srdínko (Slavia Praha): Začali jsme výborně, sedm minut nepustili Kladno ze třetiny a vsítili jsme gól. Bohužel potom jsme se nechali zbytečně vylučovat, přestože jsme hráčům zdůrazňovali, že Rytíři stříleli před Vánoci hodně branek z přesilovek. Právě oslabení nás stálo hodně sil, které nám ve třetí třetině chyběly.

Branky: 18. Machač (Přikryl, Štich), 20. Machač (Zelingr, Svedlund), 30. M. Hořava (Kurjanov, Kloz), 32. Kaut (Zelingr), 42 Tůma (Kloz), 44. M. Hořava (P. Hořava, Kurjanov), 45. Redlich (Zikmund) – 7. Račuk (Pohl, Endál), 26. Doležal (Endál, Šafránek). Rozhodčí:  Škrobák, Sýkora – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4 :8, využití: 2:2, oslabení: 0:0. Diváci: 2710.

Sestava: Cikánek – Repe, Kehar, P. Hořava, Matula, Štich, Zelingr, Veber – Kloz, Kurjanov, Tůma -Pekr, Přikryl, Kubík – Zikmund, Kaut, Redlich – Svedlund, Machač, M. Hořava.