Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Nový rok, stejné případy. Policie řeší další řidiče bez papírů a opilce za volantem

Pátek, 5. Leden 2018 07:00

Úvod nového roku provázejí na silnicích v okrese stále stejné nešvary. Bohužel si lidé nedají říct a stále sedají za volant, ačkoliv tam nemají co dělat. Někteří z nich mají zákaz řízení, jiní jsou opilí. Příkladem budiž žena, která v Kročehlavech nadýchala 2 a půl promile.

 

Nový rok, stejné případy. Policie řeší další řidiče bez papírů a opilce za volantem (Ilustrační foto: KL)

Policisté den před Silvestrem zastavili krátce po půlnoci v Kročehlavech nedaleko Růžového pole řidičku v osobním nissanu. Sedmačtyřicetiletá žena z Kladna se podrobila dechové zkoušce, která jí naměřila 2,48 promile alkoholu.

„Policisté v současné době tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který podezřelé řidičce hrozí maximální trest odnětí svobody na jeden rok,“ informovala Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

V úterý 2. ledna kontrolovala hlídka osobní ford nedaleko čerpací stanice ve Huťské ulici v Kladně. Zjistila,  že šestačtyřicetiletý muž z Kladna, který seděl za volantem, má platný zákaz řízení motorových vozidel do srpna letošního roku.

Podobně je na tom i pětadvacetiletý muž ze Slánska, kterého policie zastavila nedaleko Zlonic. Tento šofér je pod zákazem až do července roku 2019.

„Policisté nyní tyto případy prošetřují a oba řidiči jsou podezřelí z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který jim hrozí maximální trest odnětí svobody na dva roky,“ uvedla Šteinerová.

Autor: (jk)