Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Zloději se v Unhošti vloupali do tří domů, napáchali škodu skoro za čtvrt milionu

Čtvrtek, 4. Leden 2018 07:30

V úterý 2. ledna hned tři domy v Unhošti navštívili nezvaní hosté. Vytipovali si objekty, ve kterých se nesvítilo a brali vše, na co narazili. Způsobili téměř čtvrtmilionovou škodu. Měli snadnou práci, sousedé totiž na houkající alarmy nereagovali.

Ilustrační foto: KL

V průběhu pozdního odpoledne vnikli zloději do rodinných domů v Husově, Jiráskově a Wolkerově ulici. Překonali oplocení a dovnitř se dostávali okny klasickými či francouzskými. Ze všech domů si odnesli především finanční hotovost, přilákaly je ale i hodinky nebo značkový parfém. Odcizením vznikla celkem škoda za více než 190 tisíc. Opravy poškozeného majetku si vyžádají více než 50 tisíc korun.

Zloději měli snadnou práci. Podle zhasnutých světel poznali, kde nikdo není doma. Někteří sousedé navíc policistům přiznali, že sice slyšeli sirény bezpečnostních alarmů, ale protože je v této lokalitě slýchají často, nijak nereagovali, natož aby kontaktovali policii.

„Obyvatelé by neměli být lhostejní, k dění okolí jejich bydliště. Doporučujeme, aby se lidé mezi sebou dohodli a pokud mají dobré sousedské vztahy, aby požádali sousedy, aby v době jejich nepřítomnosti hlídali jejich obydlí. Také není od věci, aby jakýkoli podezřelý pohyb v jejich okolí, ať už se jedná o cizí osoby, či cizí vozidla monitorovali a v případě, že mají podezření, že dochází k trestné činnosti, ihned kontaktovali policisty,“ apeluje prostřednictvím Listů policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Aby se i ve výše uvedených případech podařilo pachatele vypátrat, žádáme případné svědky, kteří v úterý 2. ledna 2018 spatřili ve výše uvedených ulicích podezřelé osoby nebo podezřelé vozidlo, aby neprodleně kontaktovali policisty osobně na Obvodním oddělení Unhošť nebo vyšetřovateli případu zavolali na telefonní číslo 974 873 574. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158, vzkazuje Nováková.

Autor: (jk)