HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Za silvestrovskou noc vyjeli na pomoc středočeští záchranáři k 172 případům

Úterý, 2. Leden 2018 07:00

Snad každý záchranář, pokud by měl vybrat nejtěžší den služby v roce, nalistoval by v kalendáři nejen Svatojakubskou noc, ale hlavně Silvestr. K oslavě příchodu nového roku totiž zkrátka patří zvýšená konzumace alkoholu a jím podporovaná mnohdy až frenetická zábava. Ta končí řadou úrazů z pádů či od petard a dělbuchů, kdy nejčastější zranění, která neopatrnou a neodbornou manipulací vznikají, jsou tržná poranění a popáleniny obličeje, horních končetin nebo poškození sluchu.

Za silvestrovskou noc vyjeli na pomoc středočeští záchranáři k 172 případům (Ilustrační foto: KL)

Středočeští záchranáři tak v rámci očekávání půlnoci a popůlnočního rozuzlení posílili směnu operačního střediska o dva dispečery, a tak při dvanáctihodinové službě zvedalo a vyhodnocovalo telefonáty na tísňové lince 155 deset operátorů.

Za silvestrovskou noc vyjeli na pomoc středočeští záchranáři k 172 případům. Vloni posádky vyrazily na pomoc k 176 případům.

V 17:48 vyjela mladoboleslavská posádka rychlé zdravotnické pomoci s lékařem ve vozidle rendez-vous k mladému muži, který nebyl ani schopný komunikovat se svým okolím zřejmě z důvodu požití velkého množství alkoholu. Záchranáři mu poskytli nezbytnou péči a předali jej kolegům interního oddělení mladoboleslavské nemocnice.

Záchranáři řešili večer i lehčí případ „chuťového experimentu“, kdy byla s dispečerem operačního střediska konzultována možnost otravy malého dítěte, které lízalo vodové barvy a pochutnalo si i na štětinách štětce. Volající byli uklidněni a poučeni a nebylo nutné vyslat sanitní vůz.

V 19:44 na Kladensku jela záchranka na základě žádosti Policie ČR k muži, který při dopravní nehodě utrpěl zhmoždění hrudníku. Pacient jevil známky požití alkoholu a po ošetření byl přepraven do kladenské nemocnice, kde byl předán zdravotníkům centrálního příjmu.

V 19:47 došlo k prvnímu incidentu se silvestrovskou pyrotechnikou, kdy na Mělnicku mladého muže vybuchlá rachejtle poranila v oblasti oka. Oko naštěstí přímo zasaženo nebylo, a tak mohl být mladík po ošetření ponechán na místě.

Ve 23:34 přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o muži zraněném od rachejtle. Do příjezdu posádky rychlé zdravotnické pomoci dispečer vedl při hovoru s volajícím telefonicky asistovanou první pomoc. U muže došlo k devastujícímu poranění horní končetiny a po zajištění byl transportován do benešovské nemocnice.

O dalším poranění obličeje a horní končetiny petardou, tentokrát na Mladoboleslavsku, bylo operační středisko informováno jen tři minuty po půlnoci, kdy odlétnutá část dělbuchu popálila mladou dívku. Po ošetření byla pacientka přepravena do nemocnice v Mladé Boleslavi.

Na Kladensku třináct minut po půlnoci posádka rychlé zdravotnické pomoci poskytla nezbytnou péči osobě, u které došlo zřejmě chybnou manipulací s pyrotechnikou ke ztrátovému poranění prstu. Pacient byl předán zdravotníkům slánské nemocnice.

Ve 3:30 vyjeli středočeští záchranáři na Mělnicku k mladé osobě, která pod vlivem alkoholu upadla tak nešťastně, že si způsobila poranění hlavy. Posádka rychlé zdravotnické pomoci po ošetření přepravila zraněnou osobu do zdravotnického zařízení.

V 6:41 na Příbramsku došlo k napadení muže, při kterém utrpěl zhmožděniny zad a hrudníku. Pacient jevil známky požití alkoholu. Po zajištění byl přepraven do příbramské nemocnice.

Autor: Petra Effenbergerová 1. sport

  Volejbalisté Kladna nezvládli další tie-break, tentokrát ve Zlíně

 2. sport

  Gólová přestřelka nakonec znamenala dva body pro kladenské Rytíře

 3. foto

  FOTO: Plzeňská zeď jménem Navara vychytala hráče Alpiqu

 4. zprávy

  Kladenští musheři zahájili letošní sezonu v Abertamech

 5. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 6. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 7. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 8. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 9. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 10. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky

 11. zprávy

  Kladenské Vánoce v ohrožení? Rada města zrušila zakázky na jejich zajištění

 12. pozvánka

  Kladenská nemocnice bude slavit Světový den seniorů, kostí a kloubů

 13. zprávy

  Provoz ekologického střediska Čabárna podpoří krajská dotace

 14. pozvánka

  Zlonické železniční muzeum hostí oslavy 700 let obce Lisovice

 15. krimi

  Vandal se v Kladně vyřádil na octavii, škoda jde do desetitisíců

 16. pozvánka

  Legendární Horkýže Slíže míří do Kladna! A bude to nářez

 17. zprávy

  Preventivní semináře o kybernetické kriminalitě míří i do kladenských škol

 18. pozvánka

  Módní show v kladenském Centralu bude doprovázet jedinečné zahájení

 19. povidka

  Povídka Kladenských listů: Bubliny dětského štěstí

 20. sport

  Litoměřičtí Kališníci dokázali na Rytíře vyzrát