Sochorová válcovna TÁBORY NA LÉTO 2018 Legenda Cafe bar Est. 2014 Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Lovkyně trendů Den zdraví Central Badmintonové centrum v Kladně Svatební videa
 • SBF
 • SAMK
 • Balada pro banditu

Za silvestrovskou noc vyjeli na pomoc středočeští záchranáři k 172 případům

Úterý, 2. Leden 2018 07:00

Snad každý záchranář, pokud by měl vybrat nejtěžší den služby v roce, nalistoval by v kalendáři nejen Svatojakubskou noc, ale hlavně Silvestr. K oslavě příchodu nového roku totiž zkrátka patří zvýšená konzumace alkoholu a jím podporovaná mnohdy až frenetická zábava. Ta končí řadou úrazů z pádů či od petard a dělbuchů, kdy nejčastější zranění, která neopatrnou a neodbornou manipulací vznikají, jsou tržná poranění a popáleniny obličeje, horních končetin nebo poškození sluchu.

Za silvestrovskou noc vyjeli na pomoc středočeští záchranáři k 172 případům (Ilustrační foto: KL)

Středočeští záchranáři tak v rámci očekávání půlnoci a popůlnočního rozuzlení posílili směnu operačního střediska o dva dispečery, a tak při dvanáctihodinové službě zvedalo a vyhodnocovalo telefonáty na tísňové lince 155 deset operátorů.

Za silvestrovskou noc vyjeli na pomoc středočeští záchranáři k 172 případům. Vloni posádky vyrazily na pomoc k 176 případům.

V 17:48 vyjela mladoboleslavská posádka rychlé zdravotnické pomoci s lékařem ve vozidle rendez-vous k mladému muži, který nebyl ani schopný komunikovat se svým okolím zřejmě z důvodu požití velkého množství alkoholu. Záchranáři mu poskytli nezbytnou péči a předali jej kolegům interního oddělení mladoboleslavské nemocnice.

Záchranáři řešili večer i lehčí případ „chuťového experimentu“, kdy byla s dispečerem operačního střediska konzultována možnost otravy malého dítěte, které lízalo vodové barvy a pochutnalo si i na štětinách štětce. Volající byli uklidněni a poučeni a nebylo nutné vyslat sanitní vůz.

V 19:44 na Kladensku jela záchranka na základě žádosti Policie ČR k muži, který při dopravní nehodě utrpěl zhmoždění hrudníku. Pacient jevil známky požití alkoholu a po ošetření byl přepraven do kladenské nemocnice, kde byl předán zdravotníkům centrálního příjmu.

V 19:47 došlo k prvnímu incidentu se silvestrovskou pyrotechnikou, kdy na Mělnicku mladého muže vybuchlá rachejtle poranila v oblasti oka. Oko naštěstí přímo zasaženo nebylo, a tak mohl být mladík po ošetření ponechán na místě.

Ve 23:34 přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o muži zraněném od rachejtle. Do příjezdu posádky rychlé zdravotnické pomoci dispečer vedl při hovoru s volajícím telefonicky asistovanou první pomoc. U muže došlo k devastujícímu poranění horní končetiny a po zajištění byl transportován do benešovské nemocnice.

O dalším poranění obličeje a horní končetiny petardou, tentokrát na Mladoboleslavsku, bylo operační středisko informováno jen tři minuty po půlnoci, kdy odlétnutá část dělbuchu popálila mladou dívku. Po ošetření byla pacientka přepravena do nemocnice v Mladé Boleslavi.

Na Kladensku třináct minut po půlnoci posádka rychlé zdravotnické pomoci poskytla nezbytnou péči osobě, u které došlo zřejmě chybnou manipulací s pyrotechnikou ke ztrátovému poranění prstu. Pacient byl předán zdravotníkům slánské nemocnice.

Ve 3:30 vyjeli středočeští záchranáři na Mělnicku k mladé osobě, která pod vlivem alkoholu upadla tak nešťastně, že si způsobila poranění hlavy. Posádka rychlé zdravotnické pomoci po ošetření přepravila zraněnou osobu do zdravotnického zařízení.

V 6:41 na Příbramsku došlo k napadení muže, při kterém utrpěl zhmožděniny zad a hrudníku. Pacient jevil známky požití alkoholu. Po zajištění byl přepraven do příbramské nemocnice.

Autor: Petra Effenbergerová 1. rozhovor

  Karel Šíp: S Náhlovským přivezeme do Kladna premiéru

 2. pozvánka

  Čarodějnice na Mayrovce zaručují bohatý doprovodný program

 3. video

  VIDEO: By The Way si do Kladna odskočili z úspěšného turné

 4. pozvánka

  Kino Hutník čeká ve čtvrtek premiéra filmu Avengers: Infinity War

 5. foto

  FOTO: Rybník ve Velké Dobré září novotou

 6. krimi

  Žena naletěla na internetu podvodníkovi, není jeho první obětí

 7. rozhovor

  Rozhovor s Miroslavem Dvořáčkem o kladenské cévní chirurgii

 8. pozvánka

  Znáte historii Poldihausu? Sládečkovo vlastivědné muzeum zve na přednášku

 9. foto

  Kladno čeká další dopravní komplikace, silnice k Buštěhradu je částečně uzavřena

 10. foto

  FOTO: V sobotu se vydalo několik desítek lidí na Cestičku k Mayrovce

 11. krimi

  Stalo se na Kladensku: Vloupání v Dubí a opilí mladiství

 12. zprávy

  V neděli zemřela Hana Bušková, přeživší lidické dítě

 13. krimi

  Řidič pod vlivem se v Libušíně pokusil uplatit policisty, hrozí mu vězení

 14. foto

  FOTO: Halina Pawlowská přivezla do kladenského kulturáku show „Chuť do života“

 15. krimi

  Strážníci v Kladně zadrželi mladíka, který utekl z výchovného ústavu

 16. pozvánka

  Do kladenské městské knihovny se nastěhuje módní policie první republiky

 17. krimi

  Účastník nehody u Unhoště křivě obvinil policisty, hrozí mu vězení

 18. video

  VIDEOREPORTÁŽ: V Libušíně řinčela zbroj rytířů, přišly se podívat tisíce lidí

 19. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 20. pozvánka

  Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník