Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Ježíšek letos nevynechal ani kladenskou nemocnici

Pátek, 29. Prosinec 2017 07:30

Advent je doba, která přináší řadu tradičních akcí i pro hospitalizované pacienty, aby alespoň na chvíli zapomněli na své starosti. Ne jinak tomu bylo i v kladenské nemocnici.

Ježíšek letos nevynechal ani kladenskou nemocnici (Foto: Hana Senohrábková)

Pacienty napříč téměř všemi odděleními navštívil v pátek 22. prosince Ježíšek. S dárky obešel i všechna dětská oddělení, protože právě děti snášejí pobyt v nemocnici velmi těžce. Ježíška na jeho cestě s nadílkou doprovázely dámy z kladenského vokálního souboru Song Ladies, které svým zpěvem a písněmi s vánoční tématikou zpříjemnily předvánoční čas všem pacientům, kteří neměli to štěstí být přes vánoční svátky v domácím prostředí.

Dětem rozdávali dárky zaměstnanci nemocnice a zejména u těch nejmladších bylo pro všechny zúčastněné největší odměnou vidět jejich štěstím rozzářené oči a velikou radost s úsměvy. Nemocnice však nezapomněla ani na své ostatní pacienty. I pro ty byly připraveny dárky v podobě knížek, které nemocnici věnovali soukromí dárci. Nadělování bylo velmi emotivní a u starších pacientů sem tam ukápla i nějaká ta slzička štěstí. 

Při výrobě dárků přiložili ruku k dílu jak žáci mateřské a základní školy, tak i přímo zaměstnanci nemocnice nebo jejich děti. „Jsem moc rád, že jsem mohl udělat radost všem babičkám a dědečkům, kterým se moje přání dostane do ruky. Přál bych si, aby jim nebylo v nemocnci tak smutno,“ řekl pří výrobě papírových přáníček pětiletý Davídek.

Paní vychovatelky Petra Kločková a Jaroslava Steckovičová ze 6. základní školy v ulici Doberská společně s dětmi vyrobily vánoční dárkové tašky s pracovními knížkami, ve kterých si nemocné děti mohou užít spoustu zábavy, her, hlavolamů a omalovánek.

Martina Fialová z mateřské školy v Moskevské ulici zase s dětmi vytvořila krásná vánoční přáníčka, která zaměstnanci nemocnice zabalili do balíčků spolu s pastelkami, omalovánkami, krabičkami puzzle nebo lego postavičkami.

Velké poděkování patří všem, kteří se v předvánočním čase zapojili do výroby nebo shánění dárků i všem organizátorům celé vánoční nadílky.


Autor: Hana Senohrábková