Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Stalo se na Kladensku: Dvě domovní vloupání a škoda přes sto tisíc

Pátek, 29. Prosinec 2017 07:00

Zločin nikdy nespí. Dokonce ani v období okolo Vánoc. Na Kladensku se v uplynulém týdnu odehrála hned dvě domovní vloupání. V Kladně zloděj navštívil neobydlený dům, v Kamenném Mostě zase nemovitost v rekonstrukci.

Ilustrační foto: KL

V pátek 22. prosince se neznámý pachatel vloupal do neobydleného domu v Kladně v ulici Josefa Kaliny. Třiaosmdesátiletý senior, majitel nemovitosti, přišel o oblečení a ložní prádlo. Zloděj navíc při vniknutí poškodil dvoje dveře a okno. Celkem způsobil škoodu za 6 800 korun.

Druhé vloupání se odehrálo ve středu 27. prosince v době mezi půl druhou ranní a šestou odpolední v Kamenném Mostě. Tentokrát se pachatel hrubou silou vloupal do domu procházejícího rekonstrukcí, přičemž poškodil vstupní dveře. Odnesl si stavební nářadí, televizor, pevný počítač a notebook. Způsobil škodu za více než 100 tisíc korun.

„Aby se podařilo pachatele dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků těchto událostí, kteří v inkriminovaném čase mohli spatřit podezřelé osoby nebo vozidla pohybující se poblíž domů v Kladně v ulici Josefa Kaliny nebo v obci Kamenný Most. Poznatky, které by vedly k odhalení totožnosti pachatelů sdělte na bezplatnou linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu,“ vzkazuje přes Kladenské listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)