Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Kamera v kladenském paneláku zachytila zloděje, který se vloupal do sklepa

Pátek, 29. Prosinec 2017 07:45

V poslední době zaznamenali policisté několik vloupání do sklepních prostor a koláren v kladenských panelácích. V Rabasově ulici zachytila bezpečnostní kamera podezřelého muže, po kterém teď policie pátrá. Pomůžete?

Poznáte pachatele na fotografii? (Foto: PČR)

Jen za prosinec se kradlo například v Herbenově, Benešově a Plzeňské ulici, zloději zavítali i do ulice Dr. Foustky. Brali všechno od jízdních kol po přístroj na výrobu perlivé vody. 

Vyšetřovatelé jsou nyní na stopě jednomu z podezřelých pachatelů, kterého zaznamenala kamera v panelovém domě v Rabasově ulici. Jde o muže štíhlé postavy, který měří přibližně 175 až 180 centimetrů. Při násilném vniknutí do sklepa a koláren poškodil několik dveří a zámků, čímž způsobil mnohatisícovou škodu.

Policie však s jistotou ví, že vloupání do sklepů nemá na svědomí pouze jeden pachatel. Má podezření ještě na jednoho, který se specializuje na krádeže jízdních kol. „Proto policisté vyzývají občany, aby byli obezřetní a neuschovávali do sklepů žádné cenné a drahé věci,“ uvedla pro Listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Kladenští policisté zároveň uvítají pozornost od občanů, kteří v neobvyklou dobu v nočních nebo brzkých ranních hodinách zaznamenají podezřelé světlo nebo i podezřelý pohyb v těchto prostorách, aby hned upozornili policii, neboť není vyloučeno, že v daném okamžiku zde může docházet k trestné činnosti. Toto preventivní opatření mohou občané oznámit na bezplatnou linku 158 nebo telefonicky na nejbližší policejní služebnu,“ doplnila Šteinerová.

Policisté zároveň uvítají jakékoli indicie vedoucí k dopadení muže z fotografie.

Autor: (jk)