Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Strážníci se v Kladně o svátcích potýkali s vandaly i s hledaným mužem

Čtvrtek, 28. Prosinec 2017 07:00

Strážníci kladenské městské policie řešili ve vánočním období vandalismus. Trojice mladíků v kročehlavském sídlišti ničila majetek města,  dva z nich se povedlo zadržet. Na štědrý den v Rozdělově zase pochůzkáři objevili muže, po kterém pátrá policie.

Strážníci se v Kladně o svátcích potýkali s vandaly i s hledaným mužem (Ilustrační foto: KL)

Krátce před vypuknutím svátku se trojice mladíků vydala na toulky městem. Večer v pátek 22. prosince si skupinka přihnula alkoholu a vydala se demolovat majetek města. Na základě oznámení vyjela na místo hlídka městské policie,  jejíž operátor událost monitoroval pomocí kamer dohlížecího systému. Jeden z mladých kazisvětů odešel ještě před příjezdem hlídky, zbylí dva usilovně pracovali na zničení odpadkového koše a krytu lampy veřejného osvětlení. Strážníci u obou zadržených provedli dechovou zkoušku, která naměřila 0,70 promile  alkoholu u jednoho a 0,95 promile u druhého. Poškozená lampa mezitím přestala svítit.

„Hlídka přivolala technika. Ten vyčíslil škodu na tři tisíce korun a poškozenou lampu provizorně opravil. Celou záležitost si pak převzali přivolaní policisté,“ uvedla pro Listy mluvčí strážníků Alena Purkytová.

V neděli odpoledne si hlídka městské policie při pochůzce v Rozdělově všimla podezřele se chovajícího muže, který se snažil být až příliš nenápadný. Při výzvě k prokázání totožnosti nepředložil doklad, představil se pouze ústně. Své rodné číslo ale „neznal“. Strážníci použili k lustraci tablet a proklikali se do databáze pohřešovaných a hledaných osob, odkud se na ně z obrazovky dívala tvář podezřele podobná obličeji muže stojícího před nimi.

„Ve chvíli, kdy bylo muži oznámeno, že bude převezen na Policii České republiky, se pokusil z místa utéct. Strážnici ho za pomoci donucovacích prostředků zadrželi a předali policii,“ dodala Purkytová.

Autor: (jk)