HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Milan Fortuník: Teď se soustředíme na extraligu a Český pohár!

Čtvrtek, 28. Prosinec 2017 07:50

Předvánoční čas strávili hráči Kladno volejbal cz cestou z Rumunka, odkud se vraceli po neúspěšně odvetě s Arcada Galati. Prohra 3:0 znamenala stopku již v prvním kole CEV Cupu. Zároveň mají za sebou hned třináct zápasů v Uniqa extralize. O zhodnocení nemůžeme požádat nikoho jiného než trenéra mužstva Milana Fortuníka.

Milan Fortuník (Foto: KL)

Na Galati jste si věřili. Proč se nakonec nepodařilo postoupit?

Musím uznat, že soupeř byl lepší než my. V obou utkáních se projevilo, že naše mužstvo je nezkušeným pohárovým týmem, pokud se týká evropských soutěží. Jediná šance byla, kdybychom doma zvítězili alespoň 3:1, pak jsme mohli prohrát 0:3 a rozhodovalo by se v tzv. zlatém setu, kde je možné všechno. Určitě jsme zápasy nehráli špatně, ale soupeř dokázal okamžitě využít každé naše zaváhání, byla to pro nás i hráče velká škola.

Soupeře jste měli z videa určitě dobře „načteného“. Překvapil vás rumunský celek třeba taktikou?

Co se týče taktiky, tak v tom nás Galati nepřekvapilo. Soupeř disponuje čtrnácti vyrovnanými hráči a bylo absolutně jedno, který z nich se objevil na hřišti. Dokázali nás „uskákat“, nás naopak jednak zradil útok a navíc opět jak v domácím prostředí, tak venku jsme nedokázali účinně i takticky podávat.

Naopak kladenský tým prakticky jako loni hraje většinou jen se základní sestavou. Které hráče soupeře byste okamžitě zařadil do kádru?

Velmi se mi líbil srbský smečař Nikola Kovačevič a díky svým parametrům blokař z Brazílie Caio Cesar Provenzano de Pra. Na druhou stranu se musím pochlubit, že po utkání za mnou přišel prezident Galati a měl enormní zájem o Matta Westa a Marcela Gromadowského. Nabídce bychom určitě nemohli konkurovat.

Přesto jste určitě z vyřazení zklamán. Je to tak?

To je pravda. Na druhé straně postup byl jen jeden z cílů. Nyní nás čekají dva hlavní, uspět v extralize a domácím poháru.

Když se ohlédneme za dosavadním účinkováním v Uniqa extralize, ze třinácti zápasů jste dokázali jedenáct vyhrát, podlehli jste pouze dvakrát Liberci. Vzhledem k tomu, že se v létě po obměně kádru nevědělo, jak se vám bude dařit, tak jste zřejmě spokojen?

Jsem spokojený, ale v žádném případě nadšený. Výsledkově nevypadají zápasy špatně, ale herní projev byl podstatně horší. Nyní po Vánocích si sedneme s vedením klubu i s hráči a probereme, co by potřebovalo zlepšit, na čem maximálně zapracovat, protože vše směřujeme k jedinému cíli, k bojům v play-off!

Prozraďte, s kým jste nejvíce spokojený?

Především jsou to hráči, kterým nechybí bojovnost, konkrétně Adam Zajíček, Tomáš Hýský a Milan Moník. Bojovného ducha má i Štěpán Trojan, ale nastupuje sporadicky. To je bohužel hodně málo, protože se nedaří strhnout ostatní. Z malého angažování potom pramení chyby,  Je nutné hrát více srdcem a zlepšit tak celkový přístup.

Kdo vás naopak zklamal?

Jak vyplývá z předchozí otázky, tak zbytek kádru!

Před sezónou jste připustil, že o Vánocích budete uvažovat o případném doplnění mužstva. Jaký je aktuální stav?

Základ týmu určitě nemáme špatný, bylo by optimální doplnit kádr o krajního ofenzivního hráče. V současné době však řešíme i situaci okolo nahrávače. Ondřej Fortuník jako druhý nahrávač je stále zraněný a nevíme, kdy bude k dispozici. Je riziko jít do rozhodující fáze sezóny pouze s jedním nahrávačem. Rovněž si musíme přiznat, že nemáme peníze na posily, které bychom chtěli. Situaci sondujeme, oslovili jsme několik hráčů jak z domácí sféry, tak z ciziny. Především musí chtít hrát za Kladno. Jejich představy jsou jedna věc, naše možnosti druhá. Přestupní termín končí až koncem ledna příštího roku, takže ještě máme chvíli čas.

Další zápas hrajete až 6. ledna 2018.  Bude příprava zaměřená hlavně na fyzičku?

Hráči měli volno jenom do 26. prosince, včera jsme začali opět trénovat a s výjimkou 1. ledna budeme pracovat jednak na kondici, ale i na základních dovednostech s míčem až do utkání s ČZU Praha příští sobotu.

Cíle pro extraligu i Český pohár určitě neměníte?

Jak jsem již nastínil, jsou to nyní naše hlavní cíle. Řada týmů hraje v nejvyšší soutěži dobře, přesto je v našich silách skončit na druhém, či třetím místě po základní části. Pokud se dostaneme v play-off do semifinále, tak to nebude špatný výsledek. V Českém poháru hrajeme nyní ve čtvrtfinále s Ústím nad Labem. Cílem je postup do Final Four, kde bychom v případě postupu narazili v semifinále s největší pravděpodobností na největšího favorita, Duklu Liberec. Protože se bude hrát jenom jeden zápas, může utkání dopadnout všelijak. Ale zdůrazňuji, nepojedeme v žádném případě s cílem obhájit pohár!

Je sváteční čas. Co si budete přát na Nový rok?

Určitě aby moje celá široká rodina byla zdravá. Právě zdraví zároveň přeji všem svým svěřencům a všem našim příznivcům. Je to více než jakákoliv medaile!

Autor: (rc) 1. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 2. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 3. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 4. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 5. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 6. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky

 7. zprávy

  Kladenské Vánoce v ohrožení? Rada města zrušila zakázky na jejich zajištění

 8. pozvánka

  Kladenská nemocnice bude slavit Světový den seniorů, kostí a kloubů

 9. zprávy

  Provoz ekologického střediska Čabárna podpoří krajská dotace

 10. pozvánka

  Zlonické železniční muzeum hostí oslavy 700 let obce Lisovice

 11. krimi

  Vandal se v Kladně vyřádil na octavii, škoda jde do desetitisíců

 12. pozvánka

  Legendární Horkýže Slíže míří do Kladna! A bude to nářez

 13. zprávy

  Preventivní semináře o kybernetické kriminalitě míří i do kladenských škol

 14. pozvánka

  Módní show v kladenském Centralu bude doprovázet jedinečné zahájení

 15. povidka

  Povídka Kladenských listů: Bubliny dětského štěstí

 16. sport

  Litoměřičtí Kališníci dokázali na Rytíře vyzrát

 17. sport

  První vítězství pro Narko

 18. foto

  FOTO: Slánský bike park na Hájích se rozrůstá podle přání občanů

 19. krimi

  Vandalové v Kladně poškodili další sdílená e-kola

 20. pozvánka

  V kladenském kině Sokol zazní nejkrásnější filmové melodie v orchestrálním kabátě