Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Štědrý den byl ve Středočeském kraji ve znamení hořících stromečků

Středa, 27. Prosinec 2017 07:00

Z pohledu středočeských hasičů lze hodnotit Štědrý den jako průměrný, celkem na území kraje zasahovali u 27 případů, což je ale ve srovnání s loňským rokem přesně o třetinu více. Z uvedeného počtu zásahů bylo 8 požárů, 5 dopravních nehod a 14 ostatních událostí.

Štědrý den byl ve Středočeském kraji ve znamení hořících stromečků (Foto: HZS Středočeského kraje)

První požár zaznamenala tísňová linka HZS Středočeského kraje už 50 minut po půlnoci, kdy byl v obci Vraždovy Lhotice na Benešovsku ohlášen požár sauny. Další z větších požárů byl ohlášen čtrnáct minut po čtrnácté hodině z obce Nalžovice v okrese Příbram.

Sedm minut před osmnáctou hodinou byl na linku tísňového volání oznámen požár bytu v ulici Vojtěcha Lanny v Kladně. Profesionální hasiči z centrální stanice byli na místě už za sedm minut od prvního ohlášení. V době jejich příjezdu se z bytu ve druhém patře valil hustý dým a v okně se nacházel jeden člověk, který se už nedokázal přes zakouřený byt dostat ven. Hasiči pomocí nastavovacího žebříku muže zachránili a předali do péče přivolané posádce zdravotnické záchranné služby. Požár byl lokalizován a následně zlikvidován pomocí jednoho C proudu. Při požáru bylo intoxikováno kouřem celkem pět osob, z toho dvě děti. Škody vyšetřovatel odhadl na 800 tisíc korun a uchráněné hodnoty na jeden milion. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při zapalování prskavek na stromečku.

V 19:12 hodin přijal operátor tísňové linky informaci o požáru stromečku v rodinném domě v Říčanech. Třetí požár stromečku byl středočeským hasičům oznámen minutu po dvacáté hodině z obce Jikev na Nymbursku.


Autor: Petr Svoboda