Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

FOTO: Benátky nalezly pod vánočním stromkem devět kladenských dárků

Pátek, 22. Prosinec 2017 20:30

Poslední zápas před Štědrým dnem, se Rytířům Kladno vydařil se vším všudy. Benátky nad Jizerou si totiž odvezly z ČEZ stadionu debakl v podobě devíti kusů, když domácí zvítězili 9:3.

Foto: Veronika Víborčíková – KL

Rytíři Kladno – HC Benátky nad Jizerou   9:3    (3:0, 3:1, 3:2)

Domácí fanoušci teprve přicházeli do hlediště a již si zakřičeli gól. Po pouhých deseti vteřinách hry nahazoval od bočního mantinelu Štindl puk na branku, a k překvapení všech včetně gólmana Stezky, skončil v brance. Laciná branka určila ráz začátku utkání. Hned o chvíli později hráli Rytíři přesilovku, ale hostující brankář ukazoval, že ho laciná branka nerozhodila. Svoje kvality ukázal i v dalším oslabení, kdy obral o touš Zikmunda, který zůstal úplně sám před brankou. Stav se měnil až v závěru první třetiny. Nejdříve Kladeňáci využili přesilovku, kdy Kurjanov našel před brankou nepokrytého Tůmu a o necelou minutu později dorážel Redlich ideální nahrávku Kauta do prázdné branky.

Děravá defenzíva Benátek nabídla po změně stran kladenskému týmu další brankovou šanci. Repe přesným pasem našel volného Přikryla, jenž přidal do branky hostů další zásah. Teprve za tohoto stavu se předposlední tým WSM ligy dostal do blízkosti Cikánkovy klece. Bittner ani Hrníčko však v nadějných pozicích neuspěli. Varování si však kladenská obrana nevzala k srdci a agilní Bittner potom, co ujel domácí defenzívě, přesnou ranou nad betony překonal Cikánka. Inkasovaná branka svěřence trenérů Hořavy a Patery probudila a během čtyřiceti vteřin přidali další dvě branky. Podruhé v utkání se posadili Tůma a Přikryl.

Závěrečná část se hrála jen z povinnosti. Mezi střelce se zapsal i Strnad po hezké kombinaci celého útoku. Bezstarostná hra z obou stran přinesla další branky. Nejdříve Benátky se prosadily rovněž v početní výhodě pět proti čtyřem. Pěknou kombinaci zakončil Bělohorský.  Po další minutě hry se Štindl dostal průnikem podél mantinelu téměř do nulového úhlu a opět nachytal Stezku „na švestkách“. Ale to nebylo zdaleka všechno.  Devátou branku přidal Pekr poté, co objel branku a zasunul puk k bližší tyči. Benátky mohly vzápětí snížit, ale Kuťák neproměnil trestné střílení. Ovšem o sedm vteřin později Wencek přece jen přidává třetí branku hostů. Kýžený a vyvolávaný desátý gól v síti Stezky však nakonec nepřišel.


Miloslav Hořava (Kladno): Jsem rád, že jsme vyhráli tak vysokým rozdílem. Určitě je to příjemné vůči fanouškům, kteří na utkání přišli. Nevadí mně, že jsme nepřidali kýženou desátou branku. Týdenní volno určitě využijeme tréninkem, zaměříme se na věci, které nám zatím příliš nejdou.

Hostující trenéři odmítli přijít na tiskovou konferenci!


Branky: 1. Štindl, 17. Tůma (Kurjanov, Kaut), 18. Redlich (Kaut), 23. Přikryl (Repe, Strnad), 36. Tůma (Kurjanov, Kloz), 36. Přikryl (Pekr), 45. Strnad (Přikryl, Pekr), 54. Štindl (Pekr), 56. Pekr (Strnad), – 32. Bittner (Mikyska), 53. Bělohorský (Psota, Mikyska), 57. Wencek (Nezbeda). Rozhodčí: Doležal, Valenta – Tvrdík, Ševic. Vyloučení: 4 :8, využití: 2:1, oslabení: 0:0. Diváci: 1701.

Sestava: Cikánek – Repe, Kehar, P. Hořava, Matula, Štindl, Zelingr, Veber – Kloz, Kurjanov, Tůma -Pekr, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Redlich – Kubík, Machač, Svedlund.


Autor: (rc)