Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Středočeští hygienici: Na vánočních trzích se můžete občerstvit bez obav

Pátek, 22. Prosinec 2017 07:30

Na vánočních trzích si můžete pochutnat na lecjakých dobrotách. Ovšem i pouliční stánkaři musí dodržovat hygienická opatření, aby neohrozili zdraví strávníků. Na to se v minulých dnech zaměřili i středočeští hygienici.

Na vánočních trzích se můžete občerstvit bez obav (Foto: KL)

Středočeští hygienici se i v letošním roce zaměřili na kontroly stánkového prodeje občerstvení. Patří sem teplé nápoje jako například svařené víno, káva, grog, punč nebo horká čokoláda, dále pak pokrmy připravované na grilu jako grilovaná masa, uzenina nebo sýry a také prodej hotových pokrmů, například halušek s uzeným masem, masových směsí se zeleninou či zabíjačkového guláše. Návštěvníci vánočních trhů si mohou dopřát také trdelník, langoše, bramborák, hranolky nebo speciality vietnamské kuchyně.

„Při kontrolách se zaměřujeme hlavně na vybavení stánků, osobní a provozní hygienu, riziko možné kontaminace surovin pro přípravu pokrmů, způsob skladování surovin, nakládání s odpady, ale také na zajištění mytí rukou a toalet pro obsluhu. Pochybení jsme dosud zjistili pouze u 15 procent provozovatelů, kterým jsme udělili finanční sankci,“ přibližuje ředitelka KHS Jarmila Rážová.

Mezi nejčastěji zjišťované závady patřilo neudržování ploch a zařízení pro manipulaci s potravinami a pokrmy v čistotě a dobrém stavu, nedodržování podmínek pro skladování potravin a pokrmů, nezajištění mytí rukou obsluhy, nedostatečné vybavení pojízdných a přechodných prostor nebo neposkytování informací o alergenech obsažených v prodávaných pokrmech.

Dosud provedené kontroly potvrdily, že většina provozovatelů stánkového prodeje občerstvení základní hygienická pravidla dodržuje.

Autor: Dana Šalamunová