Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Vydejte se na tradiční vánoční koncert v Dolíně

Pátek, 22. Prosinec 2017 07:02

Letošní patnáctá sezóna koncertů pořádaných spolkem Wotrubia zvolna končí. Perličkou na její závěr je tradiční vánoční koncert v kostele Sv. Šimona a Judy v Dolíně.

Vokální soubor Léta letoucí (Foto: KL)

Vánoční vystoupení slánského vokálního souboru Léta letoucí je připraveno v dolínském kostele Sv. Šimona a Judy na sobotu 23. prosince od 16. hodin. V jejich podání zazní již pojedenácté vánoční koledy z různých období i částí světa ve vícehlasé úpravě za doprovodu kytar, houslí, fléten, perkusí, kontrabasu a dalších hudebních nástrojů. Vstupné je jako vždy dobrovolné.

Přestože jsou v předvánočním čase ve Slaném i okolí pořádány koncerty téměř denně, koncert souboru Léta letoucí – v osvědčené sestavě Michaela Broučková, Dušan Janovský, Jakub Judl, Hana Srbková, Petr Šmíd, Zuzana Schneiderová a Vladimír Třebický – doprovázený svitem několika stovek svíček má pro vnímavé návštěvníky vždy svou neopakovatelnou atmosféru. Proto by si všichni měli setkání v kostele Sv. Šimona a Judy v Dolíně pořádané za laskavé podpory Spolku přátel dolínského kostela v neděli těsně před Štědrým dnem pečlivě poznačit do svých kalendářů.  Těším se na setkání.

Autor: Pavel Bartoníček