Volejbalisté Kladna prohráli 3:0 a v CEV Cupu končí!

Středa, 20. prosince 2017 19:52

Účinkování hráčů Kladno volejbal cz mělo v evropském poháru bohužel jepičí život. Na palubovce rumunského mužstva Arcada Galati prohráli po vyrovnaném průběhu 3:0, a jejich sen o postupu mezi nejlepších šestnáct se tak rychle rozplynul.

Volejbalisté Kladna prohráli 3:0 a v CEV Cupu končí! (Foto: Volejbal Kladno)

Arcada Galati – Kladno volejbal.cz  3 : 0  (21, 23, 24)

Podobně jako první střetnutí i druhé utkání začalo opatrně z obou stran. V polovině setu byl vyrovnaný stav 12:12, potom se povedlo hostům uniknout do druhého technického času rozdílem tří míčů. Galati podporováni bouřlivým publikem, dokázali ze stavu 16:18 uhrát čtyři body v řadě. Kladno ještě kontrovalo a vyrovnalo na 21:21, ale drtivá koncovka patřila týmu Arcady.

Druhé pokračování bylo ještě dramatičtější než úvodní sada. Svěřenci Milana Fortuníka byli o bod vepředu, ale rozhodovalo se znovu až v samotném konci.  Hosté dokázali vyrovnat nepříznivý stav 23:21 na 23:23, ale úplný závěr opět lépe zvládli Rumuni.

Poslední set začali po vedení 2:0 lépe psychicky naladění Rumuni na výbornou. Vedení 4:1 však netrvalo dlouho, hosté nechtěli lehce padnout. Dokázali po prvním i druhém oddychovém času vyrovnat, ale hned po něm se však Arcada dostala do čtyřbodového vedení 21:17. Středočeši dřeli, snížili na 22:21, za stavu 24:22 odvrátili dva mečboly, ale na třetí již nestačili, a tak jejich účinkování v CEV Cupu bohužel rychle končí.

„Náš výkon se mně v prvních dvou setech líbil, ale bohužel pokaždé v rozhodující fázi setů po druhém oddychovém času jsme nebyli schopni ustát tlak domácích,“ říká trenér Milan Fortuník. „Bohužel, to co nás trápí od začátku sezóny, nedokážeme předvádět kvalitní výkon po celé střetnutí. V závěrech přišly pokaždé naše chyby buď na příjmu, podání nebo na blocích. Arcada potvrdila již u nás, že disponuje kvalitním týmem a naše chyby využila.“

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník. Diváků: 750. Zápas trval 82 minut.