HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • J.A.R

Pondělí, 18. Prosinec 2017 20:29

Po dvou prohrách kladenští Rytíři opět zabrali. V zápase se Slovanem Ústí nad Labem, kdy Severočeši se pokaždé dokázali na favorita vytáhnout, tentokráte měli snadnou úlohu a svého soupeře přehráli 5:2. Hosté korigovali stav až v závěru.

Rytíři Kladno – Slovan Ústí nad Labem   5:2  (2:0, 3:0, 0:2)

V dresu Slovanu se poprvé objevil Kružík, kterého kladenský klub uvolnil na sever Čech na měsíční hostování. Rytíři naopak poprvé doma postavili Rusa Kurjanova, který se zařadil do první lajny mezi Kloze a Tůmu. Úvodní přesilovka domácích v samém úvodu byla bezzubá. Vzápětí druhá početní výhoda přece jen přinesla dvě příležitosti, ale Kloz po úniku po levém křídle nepropálil svého bývalého spoluhráče Růžičku v brance hostů, neprosadil se ani Lenďák, jenž dostal nahrávku metr před brankovištěm. Po další minutě přišel již třetí faul hostů a již po třech vteřinách Kubík našel ideálně Kloze, který ranou pod horní tyč otevřel skóre.  Pohodu Kladeňáků ještě přizvedl Kubík, který v přečíslení tři na jednoho místo nahrávky vystřelil přesně na zadní tyč. Ústí působilo zakřiknutým dojmem, Kopřiva byl prakticky bez práce.

Po návratu z kabin se herní projev obou mužstev příliš nezměnil. Rytíři byli aktivní, bylo vidět, že dosavadní stav je neuspokojuje.  Slovan se prakticky soustředil pouze na bránění svojí třetiny. Rytíři mohli navýšit náskok v další hře pět na čtyři, ale ústecký gólman si poradil s pokusy Tůmy i M. Hořavy. Hosté o sobě dali poprvé výrazněji vědět až v polovině střetnutí při hře čtyři na čtyři, ale Kopřiva se nenechal překvapit. A tak přišel kontr, kdy Keharovu střelu od modré čáry Růžička vyrazil před sebe a nejrychleji se orientoval Kloz, jenž podruhé rozesmutnil svoje bývalé spoluhráče.  Do druhé sirény přidali Středočeši další brankové dárky pro fanoušky. Druhou početní výhodu využil Machač dorážkou Štindlovy střely. Odevzdaní hosté těsně před koncem inkasovali i v přesilovce, kdy unikla dvojice přihrávající M. Hořava a střílející Machač.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil do ústecké branky Dlouhý a brzy se vyznamenal, kdy kryl samostatný průnik Kloze. Severočeši nebyli nebezpeční ani při další početní výhodě o jednoho hráče. Ale pak byl po zbytečném faulu poslán za katr Zikmund a Slovan se dočkal gólu. Velezkušený Roubík se prokličkoval za branku a přesnou nahrávkou našel nehlídaného Severu a kladenský gólman kapituloval. Až příliš bohorovný závěr Rytířů potrestal v poslední minutě ještě Šenkeřík.

Miloslav Hořava (Kladno): Severočechy jsme letos ještě v normální hrací době neporazili. Jsem rád, že tentokráte jsme uspěli. Pokud se týká úspěšnosti přesilovek, to prokáží až další utkání.

Miroslav Mach (Ústí n. L.): Kladno bylo od první do poslední minuty jasně lepší a zaslouženě vyhrálo. Před zápasem jsme si říkali, že nesmíme být vylučováni a do desáté minuty máme hned tři hráče na trestné lavici. Možná jsme byli příliš vyhecovaní a navíc v současné době, kdy jsme na samém dně, se jen těžko zvedáme.

Branky: 9. Kloz (Kubík, Kurjanov), 16. Kubík (Matula, Strnad), 32. Kloz (Kehar, Kurjanov), 37. Machač (Kehar, Přikryl), 40. Machač (M. Hořava, Kopřiva) – 49. Severa (Roubík, Brož), 60. Melka (Roubík, Severa). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kotlík, Belko. Vyloučení: 4 :5, využití: 2:1, oslabení: 1:0. Diváci: 1562.

Sestava: Kopřiva – Repe, Lenďák, P. Hořava, Matula, Štindl, Kehar – Kloz, Kurjanov, Tůma -Kubík, Přikryl, Strnad – Zikmund, Kaut, Redlich – Svedlund, Machač, M. Hořava jun.