• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Štěstí nakonec stálo při hráčích Dukly Liberec

Sobota, 16. prosince 2017 20:02

Vypjatou volejbalovou bitvu viděli kladenští příznivci. Kladno volejbal cz v přímém souboji o první místo s Duklou Liberec nakonec nestačilo a prohrálo 2:3, v tiebreaku 15:17!

Ilustrační foto: KL

Kladno volejbal. cz – Dukla Liberec  2 : 3  (- 24, 16, -20, 19, -15)

Souboj druhého celku s vedoucím týmem Uniqa extraligy zaplnil halu BIOS až po okraj. Domácí začali dobře, v prvním technickém času vedli 8:5, pak dokonce 13:8. Exkladenský Holubec v barvách Liberce snížil na dvoubodový rozdíl, ale Kladno se následně znovu dostalo do slibného vedení 19:16. Za tohoto stavu přišel na servis český reprezentant Janouch a hosté se dostali poprvé do vedení 19:20. Svůj náskok zvýšili na dva body, domácí sice srovnali na 24:24, ale Kriško esem rozhodl set.

Druhé dějství bylo plně v režii kladenských borců. První time byl stejný jako úvodní sada, ale po ní „utekli“ domácí na rozdíl pěti míčů, na který nedokázali Severočeši zareagovat.  Hostující kouč provedl několik změn, stáhl i Štokra, kterému se vůbec nedařilo, ale svěřenci trenéra Fortuníka nepřipustili sebemenší šanci na zvrat a nakonec zvítězili rozdílem devíti míčů.

Třetí dějství bylo naopak v režii Dukly. Hned od začátku působila koncentrovanějším dojmem.  Po vedení 6:8, získala rozhodující náskok v polovině setu 8:13. Když hosté se dostali do vedení 10:17, bylo rozhodnuto. Kladeňáci sice nesmírnou bojovností vykřesali jiskřičku naděje při stavu 16:20, ale to bylo vše. Závěr si Liberec zkušeně pohlídal.

Čtvrté pokračování bylo v první fázi spíše v rukou libereckých hráčů. V technickém času vedlli6:8 a o chvíli později 7:11. Kladno se nevzdávalo, nechtělo prohrát.  Nejdříve domácí snížili na 12:15, ale ve druhém timu již vedli 16:14. Psychicky povzbuzení West a spol. již nepustli nabídnutou šanci ze svých rukou. Vedení ještě navýšili a koncovku zvládli výborně.

Rozhodnutí tak musela přinést zkrácená hra. Začal boj o každý získaný míč. V polovině setu byli na tom lépe hosté, kteří vedli 7:8. Domácí se v napínavé koncovce dostali do vedení 12:11. Úplný závěr však patřil l Dukle. Ta využila špatného příjmu Hýského, šla do vedení 14:13 a nakonec využila třetí mečbol.

„Výborný zápas před skvělou diváckou kulisou,“ pochvaloval si liberecký kouč Michal Nekola. „ Zápas byl o tom, kdo se „trefí“ do servisu. První set určitě utkání hodně ovlivnil. Podařilo se nám obrátit jeho průběh ve svůj prospěch. Myslím, že jsme byli koncentrovanějším týmem. Pokud se týká Štokra  stále se seznamuje s novým prostředím a někdy toho na sebe dává hodně.“

„Určitě jsem zklamaný, protože to bylo stejné jako při prvním vzájemném střetnutí, hodnotí trenér Kladna Milan Fortuník. „ Hráči si myslí, že hrají dobře, ale chybí mně ve výkonu více emocí ba hrát srdcem. Dukla hrála, co potřebovala. Úvodní sadu jsme měli dotáhnout do úspěšného konce. Byla to jedna z věcí, která utkání rozhodla.“

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník, střídali: Kozak, Blažek. Rozhodčí: Renčín – Krtička. Diváků: 320. Zápas trval 122 minut.