HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Štěstí nakonec stálo při hráčích Dukly Liberec

Sobota, 16. Prosinec 2017 20:02

Vypjatou volejbalovou bitvu viděli kladenští příznivci. Kladno volejbal cz v přímém souboji o první místo s Duklou Liberec nakonec nestačilo a prohrálo 2:3, v tiebreaku 15:17!

Ilustrační foto: KL

Kladno volejbal. cz – Dukla Liberec  2 : 3  (- 24, 16, -20, 19, -15)

Souboj druhého celku s vedoucím týmem Uniqa extraligy zaplnil halu BIOS až po okraj. Domácí začali dobře, v prvním technickém času vedli 8:5, pak dokonce 13:8. Exkladenský Holubec v barvách Liberce snížil na dvoubodový rozdíl, ale Kladno se následně znovu dostalo do slibného vedení 19:16. Za tohoto stavu přišel na servis český reprezentant Janouch a hosté se dostali poprvé do vedení 19:20. Svůj náskok zvýšili na dva body, domácí sice srovnali na 24:24, ale Kriško esem rozhodl set.

Druhé dějství bylo plně v režii kladenských borců. První time byl stejný jako úvodní sada, ale po ní „utekli“ domácí na rozdíl pěti míčů, na který nedokázali Severočeši zareagovat.  Hostující kouč provedl několik změn, stáhl i Štokra, kterému se vůbec nedařilo, ale svěřenci trenéra Fortuníka nepřipustili sebemenší šanci na zvrat a nakonec zvítězili rozdílem devíti míčů.

Třetí dějství bylo naopak v režii Dukly. Hned od začátku působila koncentrovanějším dojmem.  Po vedení 6:8, získala rozhodující náskok v polovině setu 8:13. Když hosté se dostali do vedení 10:17, bylo rozhodnuto. Kladeňáci sice nesmírnou bojovností vykřesali jiskřičku naděje při stavu 16:20, ale to bylo vše. Závěr si Liberec zkušeně pohlídal.

Čtvrté pokračování bylo v první fázi spíše v rukou libereckých hráčů. V technickém času vedlli6:8 a o chvíli později 7:11. Kladno se nevzdávalo, nechtělo prohrát.  Nejdříve domácí snížili na 12:15, ale ve druhém timu již vedli 16:14. Psychicky povzbuzení West a spol. již nepustli nabídnutou šanci ze svých rukou. Vedení ještě navýšili a koncovku zvládli výborně.

Rozhodnutí tak musela přinést zkrácená hra. Začal boj o každý získaný míč. V polovině setu byli na tom lépe hosté, kteří vedli 7:8. Domácí se v napínavé koncovce dostali do vedení 12:11. Úplný závěr však patřil l Dukle. Ta využila špatného příjmu Hýského, šla do vedení 14:13 a nakonec využila třetí mečbol.

„Výborný zápas před skvělou diváckou kulisou,“ pochvaloval si liberecký kouč Michal Nekola. „ Zápas byl o tom, kdo se „trefí“ do servisu. První set určitě utkání hodně ovlivnil. Podařilo se nám obrátit jeho průběh ve svůj prospěch. Myslím, že jsme byli koncentrovanějším týmem. Pokud se týká Štokra  stále se seznamuje s novým prostředím a někdy toho na sebe dává hodně.“

„Určitě jsem zklamaný, protože to bylo stejné jako při prvním vzájemném střetnutí, hodnotí trenér Kladna Milan Fortuník. „ Hráči si myslí, že hrají dobře, ale chybí mně ve výkonu více emocí ba hrát srdcem. Dukla hrála, co potřebovala. Úvodní sadu jsme měli dotáhnout do úspěšného konce. Byla to jedna z věcí, která utkání rozhodla.“

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník, střídali: Kozak, Blažek. Rozhodčí: Renčín – Krtička. Diváků: 320. Zápas trval 122 minut.

Autor: (rc)



 1. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 2. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 3. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 4. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 5. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 6. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky

 7. zprávy

  Kladenské Vánoce v ohrožení? Rada města zrušila zakázky na jejich zajištění

 8. pozvánka

  Kladenská nemocnice bude slavit Světový den seniorů, kostí a kloubů

 9. zprávy

  Provoz ekologického střediska Čabárna podpoří krajská dotace

 10. pozvánka

  Zlonické železniční muzeum hostí oslavy 700 let obce Lisovice

 11. krimi

  Vandal se v Kladně vyřádil na octavii, škoda jde do desetitisíců

 12. pozvánka

  Legendární Horkýže Slíže míří do Kladna! A bude to nářez

 13. zprávy

  Preventivní semináře o kybernetické kriminalitě míří i do kladenských škol

 14. pozvánka

  Módní show v kladenském Centralu bude doprovázet jedinečné zahájení

 15. povidka

  Povídka Kladenských listů: Bubliny dětského štěstí

 16. sport

  Litoměřičtí Kališníci dokázali na Rytíře vyzrát

 17. sport

  První vítězství pro Narko

 18. foto

  FOTO: Slánský bike park na Hájích se rozrůstá podle přání občanů

 19. krimi

  Vandalové v Kladně poškodili další sdílená e-kola

 20. pozvánka

  V kladenském kině Sokol zazní nejkrásnější filmové melodie v orchestrálním kabátě