Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Po dobrém výkonu vezou kladenští volejbalisté z Ústí hladkou výhru

Čtvrtek, 14. Prosinec 2017 20:55

Druhou polovinu základní části Uniqa extraligy začali hráči Kladno volejbal.cz očekávaným vítězstvím. Na palubovce celku Volejbal Ústí nad Labem vyhráli jednoznačně 0:3.

Po dobrém výkonu vezou kladenští volejbalisté z Ústí hladkou výhru (Foto: Kladno volejbal cz)

Volejbal Ústí nad Labem – Kladno volejbal.cz  0 : 3  (- 16, – 20, -22)

Kladno vstoupilo do utkání velice koncentrovaně. Brzy vedlo 0:4. Domácím nepomohl ani rychlý oddechový čas trenéra. Po prvním technickém času hosté vedli 4:8. Ve druhém timu bylo již skóre 9:16. Bylo zřejmé, že Středočeši dominují na bloku i v útoku. V pohodě si došli pro úvodní sadu, kterou vyhráli s velkým náskokem devíti míčů.

Po změně stran začali hosté hodně blahosklonně. Ústí se dostalo do vedení 5:1, které si udržovalo až do stavu 14:9. Po domluvě kouče Fortuníka, Kladno zpřesnilo hru a do druhého timu snížilo na 16:14. Následně hosté srovnali na 16:16 a o chvíli později získali náskok tří míčů, což bylo rozhodující. Domácí již nedokázali náskok zlikvidovat a prohráli i druhou sadu.

Poslední dějství bylo dlouho vyrovnané. Rozhodující náskok získali kladenští hráči ze stavu 10:11, kdy se jim podařilo do druhého technického stavu „utéci“ o čtyři body. Náskok čtyř míčů sice Ústí dvakrát stáhlo na rozdíl dvou bodů, ale více hosté Severočechům nedovolili.

„Kromě začátku druhého setu, kdy jsme udělali dvě zbytečné chyby a následně neproměnili čtyři, pět vyložených situací jsem s utkáním spokojen,“ konstatuje trenér Milan Fortuník. „I vzhledem k náročnému programu, který nás nyní čeká, jsem spoléhal na základní sestavu. Druhou sadu jsme „honili“, ve třetí byl zase dlouho vyrovnaný stav, takže nebyl prostor dát příležitost hráčům z lavičky.“

Sestava: West, Šulista, Sobotka, Hýský, Zajíček, Gromadowski – Moník, střídal: Kozak. Rozhodčí: Činátl – Rychlík. Diváků: 300. Zápas trval 76 minut.

Autor: (rc)