Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Muž z Kladna si chtěl na internetu koupit traktor. Přišel o 300 tisíc

Pondělí, 11. Prosinec 2017 08:00

Třiapadesátiletý Kladeňák si prostřednictvím internetu objednal traktor z Velké Británie. Prodávající požadoval platbu předem. Muž tedy zaplatil 300 tisíc korun, načež prodejce přestal komunikovat a peníze nevrátil. Je nanejvýš pravděpodobné, že takto jednal vědomě.

Muž z Kladna si chtěl na internetu koupit traktor. Přišel o 300 tisíc (Ilustrační foto: KL)

Poškozený muž z Kladna si traktor objednal 7. listopadu letošního roku. Odeslal platbu, ale  dodnes se nedočkal zboží ani vrácení peněz.

„Vzhledem k nárůstu této trestné činnosti důrazně upozorňujeme občany, aby nereflektovali na podobné nabídky a neposílali finanční prostředky neznámým lidem. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, nezíská poškozený zpět v 99 procentech.Věnujte proto výběru internetového obchodu velkou pozornost a zboží si nechte zasílat pouze na dobírku, nebo plaťte prodejci až při převzetí zboží,“ vzkázala prostřednictvím Kladenských listů policejní mluvčí Michaela Nováková.

„Podvodné internetové obchody zákazníci rozpoznají tak, že jsou nového data založení, nejsou na ně kladné recenze, neobsahují kontaktní telefonní číslo do provozující společnosti, firma uvedená jako provozovatel má jako předmět podnikaní zcela jiný obor. Ceny jsou výrazně nižší, obchody zpravidla nemají kamennou provozovnu a objednané zboží nelze zaplatit a vyzvednout osobně,“ vysvětlila Nováková.

Autor: (jk)