ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Kladeňáci vezou z Kopřivnice pět medailí!

Pondělí, 11. prosince 2017 07:30

O víkendu probíhaly hned tři závody českého zimního šampionátu v plavání, konkrétně staršího a mladšího žactva. Čtrnáctiletí měli sraz v Prostějově, třináctiletí v Trutnově a konečně dvanáctiletí v Kopřivnici. Právě oni udělali KSP a celé kladenské plavecké veřejnosti největší radost. Pavla Jílková získala stříbro a dva bronzy, Veronika Seidlová obsadila třetí místo stejně jako smíšená štafeta ve složení Kameš, Jílková, Borovka, Seidlová.

Kladeňáci vezou z Kopřivnice pět medailí! (Ilustrační foto: KL)

Mezi čtrnáctiletými se nejvíce dařilo Filipovi Kučerovi ve volnostylařských dsciplínách, byl nejlépe čtvrtý na 1500 m (17:13,72 min) a osmý na 400 m (4:28,10 min). Ema Bradáčová se vešla dvakrát do desítky v motýlku: na 200 m skončila devátá (2:40,57 min), na poloviční vzdálenost pak právě desátá časem 1:11,71 min.

Veronika Pavlisová byla nejvýše z kladenských závodnic v kategorii do 13 let, konkrétně dvakrát devátá a v obou případech volně: na 400 m (4:54,35 min) a na 800 m (10:14,09 min).

Kladenští plavci byli nejvíce vidět mezi dvanáctiletými. Pavla Jílková obsadila druhé místo v závodě volným způsobem na 400 m (4:42,78 min), bronzové příčky na tratích 200 m (2:17,99 min) a 800 m (10:00,65 min), plavecký styl si rovněž mohla vždy zvolit. Dále byla šestá na 100 m volný způsob (1:04,69 min) osmá ve znakařských kláních na 100 (1:13,32 min), respektive 200 (2:37,29 min) metrů.

Veronika Seidlová získala třetí příčku volně na 100 m (1:03,92 min), dále byla těsně čtvrtá na dvojnásobné trati (2:20,60 min). Čtyřstovku, taktéž libovolným způsobem dokončila jako pátá (4:53,50 min), šestá skončila v polohovém závodě na stejnou vzdálenost (5:40,15 min) a sedmá volným způsobem na 50 m (29,90 s) a 800 m (10:22,04 min). Denis Borovka doplaval čtvrtý na 200 m znak (2:32,57 min), dále byl pátý na 200 m volný způsob (2:17,27 min) a osmý na 200 m motýlek (2:48,11 min). Kristián Kameš byl nejlépe pátý na trati 400 m polohový závod (5:33,31 min), šestý na 200 m prsa (2:56,19 min) a sedmý na 100 m prsa v hodnotě 1:20,96 min. Konečně smíšená štafeta na 4 x 50 m volný způsob doplavala  v sestavě Kristián Kameš, Pavla Jílková, Denis Borovka, Veronika Seidlová třetí časem 1:56,87 min.

Pochopitelně, že nejvíce nás potěšil ročník 2005 a hlavně kvarteto Jílková, Seidlová, Borovka Kaneš, „ hodnotí vystoupení svých svěřenců trenérka Petra Čerbáková. „Přivezli hned pět medailí. V kategorii 2004 se dařilo Veronice Pavlisové, která na všech pěti tratích zaplavala svoje maxima. Osobními rekordy se mohou pochlubit i Vondráček, Vyčítalová a Vraštiaková z ročníku 2003. Spokojena byla i osobní trenérka Petra Landová s vystoupením svého svěřence Kučery, který ze šesti startů předvedl hned pět osobáků. Navíc tento ročník má velkou motivaci, protože při Letním mistrovství ČR přechází do mladšího dorostu, kde věřím, že budeme ještě úspěšnější.“