Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Kadeřnictví Central Central Kladno
  • SBF
  • SAMK
  • JAZZOVÝ PODVEČER BORY KŘÍŽE

Partička Romů v Kladně zmlátila bezbrannou seniorku

Pondělí, 11. Prosinec 2017 07:40

Čtyřčlenná skupinka v Kladně na autobusové zastávce poblíž nemocnice fyzicky napadla dvaašedesátiletou ženu. Útok se odehrál ve středu 6. prosince kolem druhé hodiny odpolední. Seniorka utrpěla zranění, se kterými musela vyhledat pomoc lékařů.

Ilustrační foto: KL

Už cestou autobusem si ženu vyhlédli výtečníci, kteří ji slovně uráželi a vysmívali se jí. Výstupem z vozu pro důchodkyni jízda hrůzy neskončila. Čtyřčlenná partička vystoupila na zastávce „U Nemocnice“ také a sesypala se na bezradnou nešťastnici. Jeden z agresorů ženu udeřil do ruky tak silně, až upustila telefon. Pak se na ní vrhla postarší žena, která ji začala škrtit a škrábat. Ruku k dílu přiložil i muž, který seniorku udeřil do hlavy.

Po napadení všichni násilníci odešli přes ulici do kladenské nemocnice, jako by se nic nestalo. Lékařskou pomoc v tu chvíli však potřebovala především napadená žena, která sebrala ze země telefon a zavolala policii.

„Policisté nejprve ženu převezli na policejní stanici. Jelikož si při podání oznámení stěžovala na bolesti hlavy a zdravotní indispozici, byla přivolána rychlá záchranná služba, která poškozenou převezla do nemocnice,“ informovala Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Podle popisu na ženu zaútočili celkem čtyři lidé tmavé pleti. Skupinu tvořily dvě ženy s kočárky (jeden z kočárků byl bílo modrý), jedna starší žena (pravděpodobně jejich matka) a dále jeden muž. Poznávacím znamením jedné z mladých agresorek by mohly být hodně velké zlaté náušnice.

„Aby se podařilo útočníky vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří byli na místě napadení, či cestovali s ženou a násilníky v inkriminovanou dobu autobusem městské hromadné dopravy. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – město nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ vzkázala Nováková.

Autor: (red)